Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Body nou nascuti

Pentru parintii aflati la primul copil alegerea hainutelor pentru bebe este o alta incercare .

Imi amintesc ca m-am dus la cumparaturi pentru Edi sa ii iau hainute si ma uitam pierduta printre rafturile cu produse pentru bebelusi, hainutele mi se pareau atat de mici (am aflat ulterior ca de fapt erau mari mari ), nu stiam ce si cum sa iau.

In principiu hainutele pentru nou nascut trebuie sa fie masura 0-3 luni, exista si masura new born insa daca bebe va fi mai maricel la nastere s-ar putea sa ai surpriza ca nu il incap hainutele . Apoi neaparat sa fie din bumbac si sa aiba multe capse pentru ca este mult mai usor de imbacat.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    :))))) si eu am cumparat niste hainute pentru new born si le-am facut cadou unei fete in maternitate care nascuse o fetita de 2400g, ca pe a mea nu o incapeau defel... si cand ma gandec ca cele de 0-3 luni mi se pareau mari... :))))

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    mare prostie am facut si eu cu hainutele newborn -au fost prea mici
    cel mai rau mi-a parut de niste pantofiori bleu de catifea pe care trebuia sa ii poarte cu outfit-ul de iesit din spital-din pacate erau prea mici...noroc ca aveam si pantofiori care sa se potriveasca in urmatoarea masura ...cat despre rochita cu care am scos-o din spital era 0-3 luni si mi se parea enorma...peste cateva luni cand m-am uitat la ea nu imi venea sa cred cat e de minuscula...

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    ehei, eu la nastere l-am imbracat in haine pt o luna ( ca am gasit si d'astea ) apoi in general 0-3 luni si am trecut repede la varianta urmatoare...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Legat de body-uri, eu la Sara am cautat ca disperata body-uri din alea gen kimono, ca sa nu se imbrace pe cap, ci doar sa culc copilul pe body, si sa bag manutele pe maneci si il inchei in fata si intre picioare. Pana pe la 3 luni nu am folosit alt fel de body, cautam magazine dupa magazine sa gasesc modelul asta. Dupa care am constatat ca se imbraca foarte simplu si cele cu capsele intre picioare, care se trag pe cap.
    Exista hainute nu numai masura newborn, exista si pentru prematuri, pentru 40-45 cm lungime.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari