Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Avantajele din timpul sarcinii

Care sunt avantajele de care va bucurati sau v-ati bucurat in perioada de sarcina?

Eu una am fost rasfatata in perioada de sarcina, atat la birou (pentru ca eram singura graviduta de pe acolo) dar si acasa. Nu pot sa spun ca am chinuit pe nimeni pentru ca nu prea am avut pofte asa arzatoare si in general daca pofteam se gasea cine sa imi aduca .

Am beneficiat uneori si de loc pe scaun in metrou sau autobuz cand era fosrte aglomerat, am intrat prima la medic pentru consultatie sau analize si cam atat imi mai amintesc acum.

Care sunt avantajele de care va bucurati sau v-ati bucurat in perioada de sarcina?

ADY_ELA
    Guest
    Buna Gabitzza.
    Eu am intrat in 32 de saptamani.
    O singura data o tipa mi-a oferit locul in tranvai cand sarcina era mai mica.
    De atunci nimeni.Nici macar vecinii nu mi-au oferit locul.Nepasatori.
    La serviciu nu s-a tinut cont deloc, chiar am primit mai multe rapoarte, deci am muncit mult mai mult.
    Merg pana la sfarsitul lunii Februarie, iar apoi raman acasa.
    Sotul nu ma ajuta la treburile gospodaresti deloc,asa ca le fac incet cand ma sint bine.
    Am fost avantajata la medicul de familie uneori, intrand mai devreme, dar nescapand de reprosuri si vorbe aruncate de persoanele carora le intram in fata.
    Trebuia sa strige doctora ca sa pot intra in cabinet.
    Cu toate ca nu mi-a fost usor pana acum merg mai departe.
    Stiu ca nu-mi va fi usor nici dupa nastere, pentru ca desi locuiesc cu soacra in curte in case separate,i-a spus sotului ca nu ne va ajuta.Nici din partea familiei mele nu voi avea ajutor.
    Sper ca atunci sotul sa ma ajute si sa ma inteleaga.
    Sunt o luptatoare si asa voi ramane.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari