Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MadalinaV's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2013
    Postari in forum
    6

Ati reusit sa preveniti vergeturile care apar in timpul sarcinii?

Ce creme/uleiuri ati folosit pentru masaj?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de MadalinaV Vezi mesajul
    Ce creme/uleiuri ati folosit pentru masaj?
    Eu am o piele lipsita de elasticitate, primele vergeturi le am de la 14 ani cand am slabit brusc, multe kg...pe atunci nu stiam de creme...Speriata de sarcina si de dezastrul pe care il provoaca pielii de pe coapse, sani si burtica, m-am dat sarguincios cu crema de corp/lotiune Palmer's pe baza de unt de cacao. Nu am avut nici o vergetura nou aparuta. Si un aspect important...nu este nici scumpa...

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Buna, si eu am folosit pe tot parcursul sarcinii untul de shea. Nici acesta nu e prea scump, dar il recomand cu toata increderea. Eu am vergeturi de acum cativa ani pe picioare pentru ca m-am ingrasat brusc, dar acum altele nu mi-au mai aparut :) Mai avem un pic si vine bebe, si nici urma de vergeturi.

Floricica Nou Venita MadalinaV's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2013
    Postari in forum
    6
    daaa, untul de shea este excelent. Am mai folosit ulei de cocos, ulei Monoi, ulei de argan. Sunt foarte bune toate. Nastere usoara, Ela :)

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Multumesc mult Madalina! Sper sa mai stea bebe, cat e nevoie :) Doctora ne-a zis ca dupa cum arata placenta e posibil sa nasc la 37 de sapt, adica in max 2 sapt .... la ultima eco bebelina a iesit cu o saptamana mai mare. Abia o asteptam, dar sa stea la caldurica cat mai mult e cel mai bine.

Floricica Nou Venita Lialina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2013
    Postari in forum
    11
    Eu am incercat o dieta strict vegetariana si consum de lichide, a fost a doua sarcina si nu au mai fost probleme cu vergeturile ca la prima sarcina, poate si pielea de pe burtica a invatat ceva din prima experienta

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Dragele mele eu am folosit o gramada de cremute, care mai de care....dar cu rezultate foarte foarte slabe....Am vergeturi de mai mult, de fapt pe la 21 de ani am slabit in vreo 3 luni aproape 20 kg si evident ca s-au format. De cand am ramas graviduta, vreau sa va spun c a de cand am aflat ca sunt gravida, la doua zile am dat fuga la magazin si mi-am luat creme, special ptr a preveni vergeturile. Prima data mi-am luat ulei ptr burtica si sani de la Alverde de la DM, bunicel, dar m-a enervat ca intra foarte greu in piele, apoi mi-am luat unt-crema de la Bubchen Mama, m-am saturat si de asta ptr ca ma plictisisem de.....mirosul ei :)) :)) apoi mi-am luat de la Yves Rocher lapte de corp cu cocos, apoi altul cu lapte de ovaz. Am mai folosit de la Avene, La Roche Possay -asta este insa cam scumpa - , Neutrogena.De vreo luna mi-am luat iarasi de la Alverde, dar de data aceasta unt-crema ptr gravidute si mai folosesc si alifia Calendula crema de galbenele si asta observ ca este bunicica.....m-am hidratat, dar degeaba...la mine este ereditar ca si mama a facut! Deci pot folosi eu la creme cat cuprinde ca degeaba!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari