Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_200574's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    16
    Sunt insarcinata in 23 de saptamani, ieri am fost sa fac ECO 4 D, copilul este sanatos, nu are nici o problema, dar eu se pare ca am o problema care daca se va agrava nu il va mai lasa pe BEBE sa creasca si va trebui sa fac cezariana inainte de termen.

Doamna dr. mi-a spus ca IR in artera uterina dreapta este crescut adica este 0.78 fata de artera dreapta care este 0.56.

Am intrebat ce este de facut si a zis ca ma va tine sub observatie la fiecare ECO lunara, de asemenea am intrebat daca se va putea salva copilul si mi-a spus ca DA.

A mai avut cineva o astefel de problema, ma poate ajuta cineva cu un sfat.

VA rog din suflet sa imi raspundeti si mie.

mada_lyna
    Guest
    cel mai bine ar fi sa mai consulti si un alt medic,poate chiar 2. intereseaza-te si tu care ar fi cel mai bun din Buc.bafta multa.

Floricica Nou Venita eleda's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    8
    Imi pare foarte rau pentru ceea ce ti se intampla,dar si eu am aceeasi parere ca mada-lyna,ar trebui sa mai consulti si alti medici,presupun ca ai auzit destule pana acum,un medic iti spune ca nu poti sa tii sarcina,altul te asigura ca totul este in regula,deci eu te-as sfatui sa consulti si alti medici inainte sa te ingrijorezi.Multa bafta si sa dea Dumnezeu ca tu si bebe sa fiti sanatosi si data viitoare sa auzim numai de bine.Fii optimista!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari