Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita galabera's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2008
    Postari in forum
    12

Am motive de ingrijorare??

Buna burtici si mamici!Sunt o burtica de 32 de saptamani,totul a decurs bine pana acum,bebele se pare ca este in regula.Doar ca de ieri am niste scurgeri incolore cu consistenta de mucus si mici intepaturi la nivelul burticii.Nu am reusit sa vb cu dr meu numai vineri am programare la el si chiar nu stiu ce sa cred.Oare este posibil sa vrea bebicu sa iasa sau sunt normale aceste lucruri?Va rog sa imi spuneti daca stiti ceva,sunt tanara si nu prea stiu eu multe despre asta.Va multumesc si va poop si p voi si bebicii

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Draga mea, nu stiu ce sa zic, eu nu am avut astfel de scurgeri, dar cred cacel mai bine este sa suni medicul tau, si poate te poate primi mai devreme daca este ceva in neregula.

Floricica Debutanta danielray's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2010
    Postari in forum
    1.071
    Buna, Himera. In primul rand sa ai nastere usoara, nu sunt profesionist dar sunt pentru a doua oara insarcinata. La prima sarcina nu am avut astfel de simtome, se stie ca fiecare sarcina difera chiar daca este la aceiasi femeie, ce sa mai spunem de fiecare femeie in parte. S-ar putea sa incepi sa pierzi acel dop gelatinos dupa cum descri tu acele scurgeri. Ca sa fii impacata cu tine ar fi indicat sa mergi la medic. Numai el (ea) poate fi in masura sa-ti dea un verdict. Dupa ce vei afla ce se intampla, anunta-ne si pe noi.

Membru inregistrat la
    19.01.2008
    Postari in forum
    12
    buna mamici
    am fost vineri la control si m-am linistit!Este totul in regula,intr-adevar dopu incepe sa se descompuna cel mai probabil din cauza ca nu am stat chiar linistita in ultima vreme si am avut si destul stres pe cap .In fine.singura conditie ca sa fie bine e sa stau mai linistita si sa ma odihnesc mai mult.
    Pai pana la urma regula asta o ăputem urma toate nu-i asa?Trebe sa ne odihnim ca sa fie bebici sanatosi si linistiti.
    Va pup pe toate

Membru inregistrat la
    19.01.2008
    Postari in forum
    12
    Scriu din nou...mamici voi aveti poate mai multe informatii si experienta...Am intrat in saptamana 37,mai avem un pic,dar de 2 zile s-au intetit contractiile.Nu imi pot da seama daca sunt cele false sau ar trebui sa ma pregatesc de marele eveniment.La interval de 1-2 ore simt presiuni in pelvis si in vagin,ca si cum s-ar rupe ceva inauntru.Contractiile sunt destul de suparatoare ,dar daca ma misc se micsoreaza.Nu pot lua legatura cu nici un medic,nici de fam ,nici gineco,am sunat la cabinete dar nici un raspuns.Nu stiu ce sa cred...tot citesc pe net de una si alta si dau tot de intrebari.Ba am greturi,dureri de cap,conytractiile cum am zis,iar scurgerile acelea de mucus continua.Trebe oare sa merg la urgente sa vad ce se petrece?Va rog mult dati-mi un raspuns dak aveti idee.Va multumesc mult

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    daca contractiile se intetesc si sunt dureroase, atunci trebuie sa mergi la medic. Doar tu sti ce simti ixact. Daca mucusul este rozaliu cu firicele de sange, atunci momentul este destul de aproape.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Cred ca ar trebui sa mergi la urgenta pt un control ca sa poti sta linistita. Contractiile plus scurgerile acelea de mucus pot fi semn de travaliu. Acum contractiile daca sunt dureroase trebuie monitorizate. Sfatul meu sincer...mergi la medic. Eu am fost la un pas de a naste prematur la 34 de sapamani si norocul meu ca am mers la medic.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Si eu zic sa mergi la medic...mai bine sa te vada..decat sa stai acasa..sa te apuce noaptea
    puup..si nastere usoara..sa fie bebe cuminte..sa vina la termen.

Floricica Nou Venita marta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2009
    Postari in forum
    29

inceputul sarcinii

[babyroll]buna mamici,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat,sunt insarcinata in 5 saptamani,as vrea sa stiu daca ati avut dureri usoare asemanatoare celor de menstruatie,in timpul zilei nu simt aceste dureri decat daca ma ridic repede sau ma intorc brusc,in schimb noaptea cand dorm ma trezesc aceste dureri care tin vreo 3 min apoi dispar si pot dormi linistita,astept raspunsurile vostre,[babyroll]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari