Ultimele discutii din forum
    ADY_ELA
    Guest
    Buna dragele mele mamici,
    Am intrat in 37 de saptamani.
    Grijile au inceput sa-si faca aparitia,noaptea dorm doar cateva ore, iar ziua uneori pot dormi, alteori nu.
    Ma simt din ce in ce mai grea,mai ales ca mi s-au umflat rau picioarele, abia merg.
    Sper din tot sufletul sa trec cu bine peste travaliu,pentru ca voi naste normal si sa aduc pe lume un bebe sanatos.
    Dumnezeu sa ne ajute si sa ne dea puterea de a trece toate cu bine peste tot.
    Nastere usoara mamici dragi.

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    eu sunt in saptamana35si m au napadit deja emotiile!mi e greu noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta deoarece ma doare pe sub burtica in rest sunt ca o vrabiuta(mai bn spus o purcica la cat de grasa sunt!!!)am mii si mii de ganduri:o sa fie bn?o sa ma pot bucura de el?o sa mi i au in sfarsit copilasul in brate si o sa l legan si o sa i cant?au trecut f greu35desapt dar si acum trece parca si mai greu!

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    La mine ultimele saptamani au fost ca toata sarcina: foarte usoare. Fiind inalta si "bine facuta", burta practic s-a "mulat" pe mine si s-a vazut tarziu ca sunt insarcinata. Nici nu am simtit-o foarte grea.Dormeam f. bine, copilul nu ma deranja (spre deosebire de acum).
    Fix cu o saptamana inainte de a naste, la 38 de saptamani am dansat hore la o nunta.
    In ultima luna am stat acasa si am citit, m-am plimbat...
    Psihic, imi faceam si eu griji sa fie copilul intreg, dar de nastere nu imi era frica, pt ca speram sa nasc cu epidurala (n-a fost asa).

Floricica Nou Venita annes27's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2013
    Postari in forum
    4
    Buna!Eu am 35 de saptamani...poimaine intru in 36 si am niste emotii....sper sa fie totul ok...nu prea stiu eu cu contractiile(cum sa le monitorizez) dar sper sa imi dau seama intr-un final....Doamne de abia astept sa imi vad fetita!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari