Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita 2008_candyman's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2009
    Postari in forum
    2

Sindromul Couvade sau "tatici insarcinati"

Topicul este raspuns la articolul Sindromul Couvade sau "tatici insarcinati"

Eu ma simt... ca si sotia mea. Vomitam, ne constipam, ne doare capul. Trebuie sa vina odata momentul nasterii ca sa scapam de simptomatologia asta!

Floricica Nou Venita jurnaldetata.ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    1
    Greturi nu, dar la partea cu poftele subscriu. Mi-e pofta frate, cand e nevasta-mea insarcinata, mi-e pofta. Am pofte. Noroc ca nu are ea sa ma trimita noaptea dupa capsuni sau mai stiu eu ce...

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    In 3 decembrie 2009 (la o zi de la deschiderea topicului) pt prima data insarcinata fiind mi-a fost foarte rau ... pt prima data asa de rau. Sotul a fost nevoit sa ramana mai mult la servici si cand a ajuns acasa, speriat, m-a intrebat cum sunt, desi nu i-am spus nimic, cand i-am spus ca mi-a fost tare rau mi-a spus ca lui care nu ii e rau aproape niciodata a avut niste stari de rau si voma de numai pe la 14-15 ... si ca de aia ma intreaba ... am ramas socata ... pe la ora aia mi-a fost si mie rau. Pana in acea zi citisem de asa ceva dar nu am crezut, de atunci ... cred.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    In sarcina cu bebe Razvan, tati sl nostru a avut pofte..da pofte...nu gluma. Eu am dat jos 8 kg in prima perioada pt ca varsam non-stop..el a pus 8 kg in toata perioada.

Concluzia..sindromul couvade este o realitate!

Floricica Nou Venita doina_84's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2010
    Postari in forum
    62
    Da, este real si din cate am observat (poate ma contrazice cineva) taticii de baieti au pofte :)

eda
    eda este offline.
    Floricica Nou Venita eda's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2010
    Postari in forum
    14
    Eu mor de ras de fiecare data.. Sotul meu are pofte, greturi si rauri de cand am ramas insarcinata. Eu insa nu am nici o problema in afara faptului ca as manca intr-una. Mi-e foame mereu. Cateodata cand mai am si eu cate o stare ciudata si parca nu mi-a priit un fel de mancare si vrea sa ii spun, il vad lesinat in pat cum se vaita de mancarea respectiva .. si ma apuca rasul, uit ca mie nu mi'a placut. Pentru asta cred ca o sa-i multumesc toata viata copilului meu ca nu m-a chinuit prea rau in perioada de sarcina.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari