Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976

Sfaturi ptr burtici fara vergeturi

m-am gandit sa impartasim din experienta noastra noilor burtici...cu ce v-ati tratat impotriva vergeturilor???

eu de exemplu, inca din prima luna mi-am dat zilnic cu ulei de masline, din luna a 3 a, cosmeticiana mi-a recomandat ulei de migdale, este extraordinar, face minuni, folositi-l cu incredere, eu nu am nici macar o vergetura si m-am ingrasat 18 kg in timpul sarcinii.

asteptam si alte burtici cu experientele lor :)

Floricica Nou Venita mayusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2009
    Postari in forum
    232
    Hmmmm,uleiul de migdale ar merge si pe vergeturi? S-au retras in mare parte dar mai sunt ...

Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    mayasha..din cate stiu eu odata aparute vergeturile e foarte greu sa mai dispara, prin ceva tratamente cosmetice poti doar sa le estompezi...dar, important e ca esti mamica fericita....sanatate multa la tota familia :-***

Floricica Nou Venita mayusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2009
    Postari in forum
    232
    Multumim,...ne-am impacat cu vergeturile , asta este, sunt de la bebica mea, mai ales ca eu nu stau in bikini la mare
    Eu am avut mult lichid si aratam ca un balon gata sa explodeze mai ales ca m-am ingrasat numai pe burta, cine se uita la mine din spate...aveam silueta.

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    hmmm eu pe burtica am dat la greu cu cocoa butter si nu am decat una mica de 1 cm :d lol .. la buric ... dar sanii si soldurile le-am cam lasat netratat si sanii mi s-au distrus rau de tot... am luat 20 kg ... si am trecut de la cupa B la D .. acum is la C ..

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    eu de cand am ramas gravida,la cinci saptamani de sarcina am aflat ca o sa am gemeni,primul lucru la care ma-m gandit a fost ca am sa iau mult in greutate...mie mi-a recomandat cineva ulei de amande si va pot spune ca am fost fffffffoarte multumita,nu am nici o vergetura si am pus 18 kg in timpul sarcinii...la cine la-m recomandat au fost la fel de multumite...eu il incalzeam un pic inainte,intra mai bine in piele si nu mai era asa uleios.

Floricica Senior hubi bubi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.508
    Eu toată sarcina mi-am dat cu Mustela 9 months și nu am nici o vergetură pe burtă. Acum, fiind dinnou însărcinată, nu știu de ce nu am mai găsit, au avut importatorii probleme, pt că nici produsele pt copii nu se mai găseau. Mi-a recomandat o prietenă Palmers (cocoa butter) și cu asta mă masez, să vedem ce va ieși până la final, deocamdată e ok.

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    Cu Palmers ma dadeam si eu :) .. lol pe burtica a functionat .. :)

Floricica Nou Venita sarah2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    5
    si eu am folosit pe parcursul sarcinii uleiul de migdale dar in luna a9-a mi-au aparut vergeturi movii pe sani,coapse si pe picioare iar dupa nastere s-au sud complet si am continuat cu uleiul pana am slabit kilogramele acumulate si sincer e f bun si face miracole

Floricica Nou Venita mikiscence's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    3
    eu sunt in luna a noua de sarcina si am folosit rilastil crema ....l-am alternat cu ulei de migdale......dat fiind ca rilastil costa un picut:)dar a meritat toti banii......am burtica mare mare si nici o vergetura....desi eu sunt predispusa!!!!am inceput sa ma dau de la prima luna.....sigur si asta conteaza foarte mult...sa anticipezi!

Floricica Nou Venita enamorarte's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2010
    Postari in forum
    7
    ce bine ca n-am probleme ,si sper sa nu imi apara!interesante sfaturi oricum:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari