Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Dragele mele,

M-am gandit sa venim cu si mai multe informatii pe zona de saptamani de sarcina, si nu neaparat mai multe ci mai relevante. Am nevoie de ajutorul vostru, ce ziceti, ma ajutati? .

Puteti sa-mi povestiti orice simptom, orice problema, orice s-a intamplat intr-o anumita saptamana de sarcina? Astfel putem scrie ceea ce ne povestiti, putem adauga in zona de ghid si astfel noile burtici vor fi mai informate.

Mult mai informate datorita voua! Astept cu mare drag si nerabdare parerile voastre, chiar si ecografii, poze.

Va . O zi minunata!

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Din pacate nu am tinut un jurnal de sarcina, dar am poze de la ecografele lunare cu Matilda, aia de la 4 luni jumate e teroare! Asa a aratat cand s-a nascut. Nu stiu cum sa o incarc dar o pun in album :) sa o vedeti!

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Yeye!! Mersi ginazarna .. poate ne ajuta burticile cu jurnalul de sarcina..

Vreau sa-ti spun ca nu stiu cum ce s-a intamplat dar am intrat fuga fuga la tine in album si cand am marit foto si am vazut-o pe Matilda mica mica mi-au dat lacrimile..si sunt inca emotionata rau...m-ati emotionat zau. Va pup si mersi inca o data pupici!

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Pupam si noi, tare ne-am emotionat si noi cand ne-a dat doctorul ecografiile si filmuletele. Are poze in burtica in care isi baga degetelul in gurita, poze cu manutele intinse, poze in care casca (asa zicea doctorul, noua ni se parea ca canta)...Azi, cu topicul deschis de tine m-am mai uitat prin ele, si ii recunosc posturile... Pui mic :)

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    si bobocelul meu,el aproape tot timpul cind mergeam la ecograf,is ducea minuta dupa ceafa ,zicea doctorul ca se scarpina in cap,si chiar si acum cind doarme mina o duce tot timpul dupa cap,i -am ma vazut piciorusele,se intindea de numa.cind puneam mina pe burta,sa-l mingii,ma impingea de numa,cu funduletu,cu minuta,cu ce putea,sau cind auzea muzica,se misca in burtica,uaaau,uauu.[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    hehe gina, ma bucur ca ti-am trezit amintiri frumoase chiar ne mai poti povesti hihi eu sunt tare curioasa din fire

livya, multumesc pentru raspuns La voi cand a inceput bebe sa se simte in burtica?

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    salut!la mine a inceput sa miste pe la 5 luni jumate,si mai ales cind auzea muzica,sau atingeam telefonu de burtica ,incepea sa miste in toate directiile,parca era razboi la mine in burta.acum cind aude muzica ,de orice fel,asa sta de linistit...Lilypie 1st Birthday Ticker

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari