Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Sani fierbinti in ultimele saptamani de sarcina

Se pare ca in ultimele saptamani de sarcina sanii alaturi de tot corpul se pregatesc pentru venirea pe lume a bebelusului. Astfel, senzatia de sani fierbinti este buna pentru ca inseamana ca incepe sa se instaleze lactatia.

Eu pe tot parcursul sarcinii nu am avut nici un fel de modificari la nivelul sanilor, nici dureri, nici senzatia de fierbinte nici cresterea numarului la suntien deci nu stiu daca intr0adevar asa este sau nu, insa sunt curioasa sa aflu parerile si experientele voastre legate de acest subiect.

Desi nu am avut sanii fierbinti in ultimele saptamani de sarcina, am avut totusi lapte care a venit chiar a doua zi dupa cezariana deci foarte repede.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    eu am avut colostru chiar si pe timpul sarcinii din a5-ea luna si chiar si sanii imi erau fierbinti

Floricica Nou Venita doina_84's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2010
    Postari in forum
    62
    Eu nu am aceasta problema chiar daca sunt in saptamana 37, in schimb am arsuri (ca si cum as avea carne vie) sub sani - oare sa fie de la faptul ca ii creste parul lui bebe?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari