Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Primele ganduri cand testul de sarcina a iesit pozitiv

Testul de sarcina pozitiv aduce o avanalnsa de sentimente care mai de care mai intense si mai diferite.

Pentru mine testul de sarcina pozitiv a adus o bucurie imensa iar apoi in urmatoarele secunde m-am speriat si am inceput sa tremur desi ma bucuram ernorm in continuare. A fost extrem de ciudat sa ma bucur atat de tare si sa fiu atat de speriata in acelasi timp insa a fost memorabil.

Care au fost pentru voi primele ganduri cand testul de sarcina a iesit pozitiv?

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    La fel a fost si pt. mine mi.am dorit mult sa vad testul pozitiv si cand s.a intamplat asta m.a cuprins teama si o bucurie imensa in acelasi timp.

Floricica Novice tzica's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2009
    Postari in forum
    491
    am repetat testul de trei ori ca sa fiu sigura ca nu e o greseala.......ce sa va spun .....am simtit o bucurie care nu poate fi descrisa in nici un fel....

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    a fost primul test de sarcina din viata mea, si cum ne doream un bebe ne era frica sa ne uitam la rezulatat:))
    ne-am uitat unul la altul si nu stiam ce sa zicem, radeam dar in acelasi timp eram speriatai, stiam ca nu mai putem da innapoi.
    pana nu am vazut ecografia nu puteam crede ca sunt insarcinata.
    imi atuc aminte ca tati era plecat si chiar in ziua cand aveam programare la ginecolog i-am trimis o poza a ecografiei si m-a intrebat "unde este bb" ??
    :)) era doar un punct la 7 saptamani.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Eu imi doream nespus de mult sa vad cele doua liniute....si in momentul cand le-am vazut am inceput sa plang de bucuie, nu imi venea sa cred...., la cateva minute a inceput sa ma cuprinda un fel de teama, frica...ca sa nu ii fac rau bebelusului, am inceput sa dau telefoane...sa intreb ce trebuie sa fac, ce nu trebuie sa fac, ce am voie, ce nu am voie....la un moment dat am intrebat-o pe pritena mea daca bebelusului ii convine cum stau pe scaunul de la birou?....Cand i-am spus sotului care era la servici ca testul a iesit pozitiv (era 1 aprilie) a zis sa nu ma joc cu sentimentele lui...pe urma ,dupa ce a venit acasa si a vazut cu proprii lui ochi rezultatul a inceput sa planga ....si astazi avem testul de sarcina, pus la loc de cinste...in cutiuta cu amintiri....

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Testul de sarcina ... era Sfantii Mihail si Gavril ... emotie, bucurie si o implinirire ... asta am simtit cand am vazut rezultatul. Nu mai aveam rabdare imi doream sa ma programez cat de repede la control sa vad minunea ... dar a trebuit sa astept pana la 5 saptamani si 2 zile de sarcina.

Floricica Nou Venita chika's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    97
    la mine nu a fost asa emotionant. am facut testul dupa o saptamana de intarziere, deci eram aproape sigura ca e bebe dar vroiam si confirmarea testului. atunci nu prea am reactionat dar cand a inceput sa ma felicite lumea, plangeam de fiecare data

ioana apetrei
    Guest
    A fost efectiv o intamplare..pe timpul ala nu eram casatorita cu sotul pe atunci...se intamplase o data sa facem dragoste neprotejat, nu stiu ce ne-a venit...dar nu ma asteptam la bebe....imi intarziase menstruatia timp de 4 zile...sotul a zis sa mergem la doctor dar eu am zis ca mai bine ar fi sa fac un test...a fugit sotul la farmacie mi la luat, si l-am facut...dupa 10 min de asteptare rezultatul a fost clar pozitiv...eu am fost fericita intr-un fel, ma bucuram totusi....sotul a ramas cu gura cascata.....nu se astepta.....dar nu a fost contra sarcinii...s-a bucurat si el.....dar cea mai mare bomba a fost atunci cand am dat vestea parintilor...fiind prea tanara a zis sa fac avort, ca nu se poate sa pastrez sarcina....eu le-am zis in fata ca nu-s deloc tanara sunt trecuta peste varsta de 20 de ani si sunt pe cont propriu deci sa ma lase in pace ca eu nu fac avort...a intervenit si sotul bineinteles ca nici el nu vroia sa fac avort...si a fost o perioada in care nu am mai vorbit nici cu socrii, nici cu parintii mei, nu am mai tinut legatura din aceasta cauza...dar intr-un sfarsit s-au obisnuit cu ideea ca sunt insarcinata, ca vor fi bunici si am facut cununia...iar acum, am o scumpete mica de fata, Ana-Maria, de 9luni, care s-a grabit sa vina pe lume pe 7 martie, mi-a facut cel mai frumos cadou de ziua femeii, desi trebuia sa soseasca in aprilie....

lorito
    Guest
    primul, primul gand:"Oh , my God, this isn't true"....dar era ft asteptat bebe

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Primul gand am inlemnit,nu mi-a venit sa cred ca insfarsit vad si eu cum arata testul pozitiv,chiar super pozitiv linia era intensa mai intensa decat cea de control.
    Am inceput sa urlu in casa si sa tremur de fericire,am fugit la calculator si am anuntat fetele de la Comando.
    Dupaia am dat fuga la laborator sa fac Beta HCG sa fiu sigura pt ca nu imi venea sa cred.

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Citat Postat de cosmi83 Vezi mesajul
    Primul gand am inlemnit,nu mi-a venit sa cred ca insfarsit vad si eu cum arata testul pozitiv,chiar super pozitiv linia era intensa mai intensa decat cea de control.
    Am inceput sa urlu in casa si sa tremur de fericire,am fugit la calculator si am anuntat fetele de la Comando.
    Dupaia am dat fuga la laborator sa fac Beta HCG sa fiu sigura pt ca nu imi venea sa cred.
    ce emotionant!!! felicitari cosmi! cum te mai simti?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari