Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Petele din timpul sarcinii

Din cauza mosficarilor hormonale aparute o data cu debutul sarcinii, pielea sufera si ea o serie de trasnformari, epiderma devine mai sensibila, tenul se usuca si se irita mult mai usor.

Pielea fiind atat de sensibila, expunerea la soare poate determina aparitia "petelor de sarcina". Pentru a evita aparitia acestor pete trebuie folosita o crema de soare cu factor de protectie ridicat.

Eu m-am ales dupa sarcina cu aceste "pete de sarcina" numai in zona fetei si nici nu au disparut, desi in sarcina am avurt grija sa nu ma expun la soara insa se pare ca tot nu am scapat.

Voi v-at confruntat cu pete in timpul sarcinii? Ati reusit sa scapati de ele dupa sarcina? Ce metode ati folosit?

mada_lyna
    Guest
    buna. eu am avut in timpul sarcinii ,dar acum, de la soare,mi-au aparut si altele noi desi folosesc fp 20(cred ca n8u a fost de ajuns). de vreo 3 sapt folosesc skinoren si zic eu s-au mai estompat. alte idei? ceva care sa fi dat rezultate? a,am inteles ca melanex trio ar fi bun, dar e "doar" vreo 90 lei(adica un bax de pampers).

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Mada sa sti ca si eu am ajuns sa calculez tot ce tine de mine creme lotiuni machiaj etc in scutece sau lapte pt Edi :)) cred ca asta devine "defect profesional".
    Eu am inteles ca se pot face la cosmetica sedinte de microdermoabraziune insa la fel e cam 100 de lei sedinta asa ca am zis pas

mada_lyna
    Guest
    da, pai noi mamele, renuntam la destul de multe pt bb-ii nostri. nu imi pare deloc rau. cat despr microdermabraziune, nu stiu exact pretul , dar cam asa e o sedinta. dak voi castiga la loto, zau ca imi fac. ha ha.pina atunci, folossesc skinoren.

Floricica Nou Venita doina_84's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2010
    Postari in forum
    62
    Eu mai am putin pana nasc, deci nu pot sa va zic daca petele care mi-au aparut dispar, dar am permanent nasul rosu si fruntea in partea centrala. Sper din tot sufletul sa-mi dispara dupa nastere pentru ca fondul de ten nu le acopera total. La soare nu m-am expus direct, ci permanent am folosit un fond de ten.

ADY_ELA
    Guest
    Buna mamici,
    Eu sunt insarcinata in 20 de saptamani si mi-au aparut cateva pete rosii pe burta.
    Oare de la ce sunt?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari