Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Perna Bastonas, pentru tine si bebe!

Copilul.ro si pernegravide.ro te invita la CONCURS!

Spune-ne care este /era pozitia ta preferata de somn in timpul sarcinii si esti astfel inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    - 2 premii a cate o perna Bastonas fiecare.

Perna Bastonas
    este una din cele mai comode si mai utile perne pentru gravide care exista pe piata! A fost creata de o gravida si testata de alte zeci de burtici inainte de lansare.

are cel putin 4 moduri de utilizare: ca perna de dormit pentru burtica, ca perna pentru alaptat, suport pentru bebelus si ca suport pentru spate; poate fi folosita si de catre copiii mai mari si tatici.

este usoara si are o forma ergonomica: chiar si in ultimele luni de sarcina este usor de mutat de pe o parte pe alta; nu ai nevoie de un pat separat, doar pentru tine si perna; deoarece are doua parti din care una este detasabila, ii poti modifica chiar tu foarte usor forma si dimensiunea;

este moale, silentioasa si sanatoasa: perna mare este umpluta cu bilute formate din fibre hipoalergice certificare sanitar, au o durata foarte mare de utilizare si isi pastreaza forma chiar dupa utilizari indelungate, spalari repetate sau vidare; perna detasabila este umpluta cu perlute din polistiren care ii asigura fermitatea de care ai nevoie pentru picioare;

dimensiuni: in total, perna are 150 cm in lungime iar latimea suportului pentru cap este de 60 cm; perna detasabila este de 50 cm, deci perna poate fi scurtata astfel incat lungimea ei finala sa ramana de un metru.

Perioada de desfasurare: 06 februarie – 03 martie.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita popescunicoletaandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2012
    Postari in forum
    13
    Pozitia prefetara, de fapt singura in care pot adormi in ultimele trei luni: cu patura in brate si perna intre picioare, pe partea stanga, fara sa in in fata mea nimic, perete sau pe sotul meu.

Floricica Nou Venita laviari's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2010
    Postari in forum
    59
    imi placea sa dorm pe o parte cu o pernuta sub burtica.eram haioasa pentru ca-mi mutam pernuta de pe o parte pe alta.

Floricica Nou Venita amalilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    43
    pozitia mea preferata pentru dormit era pe partea stanga cu o pernuta sau cu fata in sus pe multe perne pentru ca aveam probleme cu respiratia in ultimele luni

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    La Silviu, pe o parte, cu perna intre picioare. La Cati am renuntat la perna....cine stie cum voi dormi la urmatoarea?:)

Floricica Senior Sofia23's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303
    Pozitia preferata de somn ? Pe o parte sprijinindu-mi burtica de 8luni pe bratul sotului Cred ca el ar fi cel mai incantat daca as castiga acest concurs ptr ca nu s-ar mai trezi cu mana amortita si eu bineinteles ca as putea schimba partea de somn mai des :)
    Modificata de Mamica_de_fetite; 08.02.2012 la 09:45:51.

Floricica Nou Venita geo_geo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2011
    Postari in forum
    2
    Pt mine cea mai buna pozite de somn este pe partea stanga cu o perna intre picioare si mainile sub cap:D si picioarele indoite, dar mai sunt momente in care mai dorm si pe partea dreapta.

Floricica Debutanta nicoletaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2010
    Postari in forum
    857
    cea mai buna pozitie de somn pentru mine este pe partea stanga pana amortesc si ma mut pe dreapta dar cu multe multe perinute mici tinute una sub burtica.una intre picioare,una in brate una,sub cap,dar totusi mai imi trebuie una si cred ca perna Bastonas ar fi IDEALA...

Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Eu nu prea dorm bine :) dar ma simt putin mai bine pe partea stanga putin sucita si cu o perinuta tinuta la mijloc.Si cand ma gandesc ca acesta-i doar inceputul......

Floricica Nou Venita titica's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    28
    Cand eram insarcinata cu David pe partea stanga dormeam cel mai bine,dar mai dormeam si pe spate.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu cand am fost gravida eram disperataaa...nu puteam dormii nici cum..am incercat cu toate pernele din casa sa mi le pun intre picioare -una era prea tare,una prea mare,una prea mica,una prea moale....am batut multe magazine care mai de care daca m ati fi vazut cum le luam si le probam se uita toata lumea dar nu m-a interesat deoarece eu eram nedormitaaa de zile intregi intr-un final am gasit in Europa o perna nici moale nici tare nici mare nici mica ...de atunci si pana azi desii am nascut de mult dorm numai cu ea si numai pe partea dreapta....)))))))

+ Raspunde
Pagina 1 din 11
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari