Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    Buna ziua. Eu sunt in luna a sasea si mi se pare ca burtica mea este cam mica, adica se vede, dar nu e foarte evidenta. La voi cum este?

Floricica Nou Venita adela_2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2006
    Postari in forum
    5
    eu am 31 de saptamani si toata lumea zice ca am o burta emorma ; toti cred ca nasc maine sau cel putin saptamana asta si cand le spun ca mai am 2 luni se uita lung zambesc si spun " ce dragut, aveti gemeni " ; dar nu am gemeni !
    si la control eu sunt aia cu burta mare
    oricum nu conteaza marimea burtii bebe poate fi bine dezvoltat si intr-o burtica mai mica daca doctorul zice ca totul e ok nu ai de ce sa-ti faci griji

Floricica Debutanta cristinaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2006
    Postari in forum
    1.062
    Flory, si mie toata sarcina mi s-a spus ca am burtica mica si am avut un bebe mareee 3,64 kg si 55 cm de au ramas toti mirati. Important e sa fi tu sanatoasa si sa papi multe vitamine si papa bun pt bebe. Bafta si nastere usoara!

Floricica Nou Venita lemne_dana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2005
    Postari in forum
    6
    Eu sunt in luna a 7-a cu gemeni si am o burtica relativ mica. Mai ca nu ma crede nimeni ca am 2 desii la eco mi-au spus ca sunt la marimea si greutatea normala. Depinde foarte mult de organismul tau cred. Important e sa fie ei sanatosi!

Floricica Nou Venita didosim's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2006
    Postari in forum
    12
    Sunt in luna a8a si daca pun pe mine o haina mai larga toata lumea se mira daca le spun varsta sarcinii. Asa a fost si la primul bebe. E frustrant. Lumea ar trebui sa se abtina de la astfel de remarci. Mi-as fi dorit sa am o burta mare cat casa, desi cunosc femei care ma invidiaza - dar tot ele sunt cele care se mira. Nu conteaza marimea!

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Sunt de acord cu tine. Marimea nu conteaza, ci ce ai inauntru. Adica, sa dea Dzeu sa fie un copil sanatos! Cind am aflat ca sunt insarcinata, ma uitam in oglinda si ziceam..Mama, o sa am burta!
    Dar mi-am dat f repede seama ca nu era vb de o burta si atit! Ci de o burtica in care aveam o minune de copil!
    De obicei, burtica e cum e mamica! Daca nu esti o mamica ,, impunatoare", mai mult ca sigur ca nu ai de unde sa scoti asa o burta! DAr nue o regula!
    In orice caz, nu va faceti griji pentru burta, ci rugati-va ca ce e inauntru sa fie sanatos si cuminte!

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    Va multumesc pentru raspunsurile voastre. parca ma simt mai bine si mai increzatoare.

Floricica Nou Venita sorinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2006
    Postari in forum
    2
    Si eu am aceeasi problema dar m-am obisnuit. Sunt graviduta in luna a 5-a si nu se cunoaste de loc. Ma imbrac cu hainele pe care le purtam si inainte. Dar bebe e bine asa ca nu conteaza marimea ci ca el sa fie sanatos.

Floricica Avansata broschisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2006
    Postari in forum
    1.813
    salutare burticilor.eu sunt in 21 sapt.dar bebele are dimensiuni de 22sapt.burta e marisoara dar cred ca datorita faptului ca am fost ff slaba.

Floricica Nou Venita diana32's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2005
    Postari in forum
    5
    eu nu am burtica foarte mare, sunt in sapt 33, bebele are 18oo gr, nici nu am luat foarte mult in greutate pana acum, cam 9-10 kg ( medicul zice ca e bine ca am luat mai putin ). Adevarul e ca mananc acum mai putin decat mancam inainte de a fi insarcinata, nu ca as vrea asta neaparat sau ca mi-as supraveghea cantitatea de mancare, dar nu mi-e foame.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Fetelor, eu am o burta de luna a 5-a, desi am doar 12 saptamani de sarcina :))) E adevarat, sunt gemeni, dar totusi... parca e cam mare. Si nu m-am ingrasat decat 3 kg. Foarte ciudat....

+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari