Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    buna fetelor. Am 16 saptamani de sarcina, iar burtica mea este putin vizibila. Cand ar trebuie sa se vada?

Floricica Nou Venita flavia-ioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2006
    Postari in forum
    17
    Draga Flory, nu iti fa griji, are timp sa se vada, eu una am 2 BB-i in burtica, de aceea la numai 19 saptamani arat ca la 6-7 luni. Burtica are timp sa creasca, cam de la 4 luni si jumatate nu o sa se mai opreasca, ai sa vezi cum de la saptamana la saptamana creste, dar depinde de fiecare femeie in parte...toate suntem diferite.
    Dar bucura-te acum si profita din plin pt ca o sa te misti tare greu, asa ca nu te plange, eu sunt ca un hipopotam !

Pupici dulci si sarcina usoara !

Floricica Nou Venita onith's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2006
    Postari in forum
    1
    Buna sunt Oana , vreau sa va intreb daca stie cineva ceva despre D-l doctor Onofriescu, cum e ste a medic, are grija de paciente?

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Draga Oana, daca te referi la Dr. Onofriescu din Iasi, da am auzit ca este bun. Din proprie experienta iti pot recomanda o doctorita super Dr. Ciupilan!

Floricica Nou Venita procri's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2006
    Postari in forum
    216
    nu , nu ar trebui sa se vada burtica, iar daca se vede cu siguranta nu e din cauza sarcinii. mie burtica a inceput sa mi se vada un pic abea la 4 luni jumate.deci mai e pana creste.....

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    eu am 4 luni jumate si mi se vede bine! la ce va referiti? cand ma uit in oglinda si am un tricou mulat pe mine se vede foarte bine. normal ca daca ies si port geaca sau daca am un pulover larg nu se vede. te referi cand e vizibila de catre noi sau de catre ceilalti?

Floricica Avansata broschisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2006
    Postari in forum
    1.813
    depinde si de conformatia pe care o are corpul tau.eu am fost ff slaba si la 17sapt se vedea bine de tot.sa vezi mai apoi de la 5 luni cum o vezi cum creste.poti sa te mai bucuri de libertatea de miscarecaci mai incoloiti e greu sa te si apleci.Ce sa mai zica fetele cu gemeni?

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    si la mine abia dupa 4 luni si jumatate a inceput sa se vada cate un pic... si eu abia asteptam...

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    of, fetelor, asta e si durerea mea...ca nu mi se vede burtica, desi eu sunt mai mica...am numai 14 sapt de sarcina! deci inca o data va stresez, e normal sa nu se vada inca deci?
    cat despre dr onofriescu din iasi(eu sunt din iasi) am auzit intr adevar ca e un doctor bun, dar stii cum e , cine e bun, e costisitor si f ocupat. sunt f multi doctori buni in iasi, la cuza voda....va trebuie si un medic care sa se ocupe de voi, nu numai sa fie super bun!

Floricica Debutanta cristina stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    1.133
    buna fetelor!eu sunt insarcinata un 24 sapt,se vede destul burtica,dar am vazut burtici si mai mari la aceleasi sapt.o fii din cauza k e fetita?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    ti se vede probabil pentru ca ai fost slabuta tare, nu?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari