Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    ce parere aveti?va-ti vopsit parul pe perioada sarcinii?pe mine m-au ingrozit toti,nu ai voie sa-l vopsesti afecteaza copilul si totusi am auzit un medic de curand zicand ca vopsitul nu ar avea nici o legatura cu sarcina.

Floricica Senior olgavart's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Din cate stiu eu nu e prea bine sa-ti vopsesti parul in sarcina..pt ca oricum in organisma patrund anumite substante chimice....in plus dauneaza intr-o oarecare masura chiar si folosirea ojei pt unghii...

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    de oja kiar nu stiam

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    nu are nimik
    eu m-am vopsit fara probleme cu amandoua

Floricica Nou Venita boeru's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    122
    nu cred ca are nimic ,eu m-am vopsit acum cateva zile.La fel credeam si eu ca afecteaza fatul dar medicul mi-a zis sa astept sa treaca primul trimestru si apoi sa ma vopsesc

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Eu nu m-am vopsit si ma abtin si de data asta. Nu e foarte clar cat poate dauna bebelui, insa se recomanda sa nu folosim vopsea care contine peroxizi. Am inteles ca este vopsea mai slaba, nu permanenta, care nu contine peroxizi, asa ca vreau sa vad daca o gasesc.
    In privinta lacului de unghii, se recomanda sa fie folosit in incapere larga, eventual cu geam deschis... ca sa nu inhalam prea mult. :-)

Floricica Avansata angellique's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    2.035
    irra, exista vopsea de par fara amoniac si peroxizi de la L'Oreal.Si eu s-ar putea sa ma fac peste 1 luna, la cununie...Dar ma mai gandesc, nu stiu daca are sens de vreme ce nu m-am vopsit deloc de 3 ani.

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    eu m'am vopsit in luna a patra cu aceasta vopsea de la l'oreal si ma voi vopsi din nou cam cu o luna inainte de nastere...nu cred ca afecteaza fatul cu ceva!

Floricica Avansata veevee's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.247
    burtici si eu m-am vopsit si nu cred ca afecteaza cu ceva fatul;daca ar fii sa ne luam dupa toate "vorbele" nu ar tb sa mai facem nimic poate doar sa ne vidam pt a nu ne atinge nimic

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Angellique, mersi de ajutor! O sa caut de la L'Oreal atunci, poate gasesc mai usor daca ma uit dupa marca. Pana acum cautam vopsea semipermanenta si n-am gasit... Zici ca ai cununia peste 1 luna...? Felicitari, spor la pregatiri!!!

Floricica Nou Venita adinasmar's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    18
    fetelor,si eu am auzit ca nu ar fi prea in regula sa-ti vopsesti parul.am folosit-o de vreo 2 ori pe cea fara amoniac de la l'oreal,dar nu am fost deloc multumita de rezultate,iar iamginea din oglinda ma deprima groaznic,asa ca am hotarat sa risc.fara oja pe unghii nu pot sta si am ajuns la concluzia ca stresul si nemultumirea de sine pot face mult mai rau lui bebita din burtica.asa ca,sfatul meu,urmati-va instinctul!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari