Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Vitamina E in sarcina

Desi pana acum Vitamina E era recomandata in sarcina alaturi de acidul folic studiile recenta atata un consum foarte ridicat de vitamina E in periaoda de sarcina poate afecta inima bebelusului. De asemenea, cercetatorii au recomandat si evitarea alimentelor care contin acesta vitamina pentru nucile, semnitele, ouale si uleiurile vegetale.

Rolul vitaminei E este de a proteja sarcina si a reduce riscul de avort spontan insa trebuie adiminstrata doar in dozele zilnice recomandate de medicul ginecolog.

Voi ati luat Vitamina E in periaoda de sarcina? Mie mi-a recomandat medicul in prikmul trimestru de sarcina impreuna cu acodul folic, pentru ca la mine oricum exista riscul unei pierderi de sarcina.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Eu am luat vitamina E inainte de sarcina, impreuna cu acid folic. Asa mi-a recomandat o dr ginecolog cand i-am spus ca intentionez sa raman insarcinata, pentru ca vitamina E este esentiala in conceptie. In sarcina am luat foarte putine multivitamine, 2 flacoane toata sarcina, medicul meu nu era pro vitamine in sarcina.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Nici medicul meu nu era pro vitamine si mi-a explicat ca atata timp cat am o dieta echilibrata bebe isi ia tot ce are nevoie din alimentatia mea si in cazul in care ies deficiente la analize atunci e cazul sa iau vitamine punctual

Floricica Cu Vechime gabriella25's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2010
    Postari in forum
    8.190
    Eu am luat vitamina E prin luna a 5 a dar nu foarte multa,pt ca asa mi-a recomandat medicul,in rest am luat doar Centrum materna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari