Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carolina sd's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2006
    Postari in forum
    2
    Sunt casatorita de 1 luna si vrea sa am un copil cu sotul, dar dupe teste zile fertile am facut si stau si astept, nui permit sa ma iubesca nu cumva sai faca rau bebelusului.E corect ca toate 9 luni trebuie sa te abtii de la sex?

Floricica Nou Venita aiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    98
    Poti gasi explicatii si mai multe amnaunte de spre sexul in timpul sarcinii, chiar aici, in articolele de pe copilul.ro:
    Sexul in timpul sarcinii

cristina elena
    Guest
    Ei draga nici chiar asa!
    Si medicul te lasa pana in luna a 7-a, daca nu sunt alte probleme cu sarcina.
    Si ca o gluma, si sotul meu era fricos si zicea sa nu facem rau la bebe. I-am explicat ca bebe e "intr-o camera" si el intra in alta.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    de acord cu tine!
    nici chiar asa..noi de pe la 6 luni jumate..ne-am oprit!
    asa ca este in functie de sarcina..daca este sarcina fara probleme..atunci pana la 7 luni..e ok..acum in functie si de fiecare dintre noi..

Floricica Nou Venita morcovel's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2006
    Postari in forum
    65
    eeeee
    fa dragoste ("sex") linistita si relaxata si va veni momentul numit "BB". savureaza momentul si vei fi fericita.
    dupa ce vei fi insarcinata si dupa controlul la medicul tau ginecolog vei sti daca poti sau nu sa faci dragoste in continuare. sunt mamici care au facut "sex" pana in luna a noua, altele pana in luna a saptea. depinde de indicatiile medicului. asta referitor la sex, caci dragoste poti face oricand.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    noua altceva ne-a recomandat dr ginecolog...avand in vedere faptul ca in ziua de azi e mai greu sa faci copii...am mai scris despre asta!e vorba de spermatozoizii care produc prostaglandina si poate ataca placenta,subtiind-o...acesta este un motiv pt care unele femei pierd sarcina,mai ales in primele luni...sau ajung la dr ginecolog cu sangerari...
    oricum,am fost mai precauti...nu era aceeasi chestie ca inainte...cum am mai spus cine isi doreste bebe trebuie sa fie pregatit si pt sacrificii!
    dar tu inca nici nu stii daca esti gravida!

Floricica Nou Venita carolina sd's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2006
    Postari in forum
    2
    Cei drept ii drept eu nici nustiu daca sunt insarcinata, dar oricum multumesc mult pentru invormatie, sunteti toate SUPER!!! Cum aflu ceva va zic si voua. Pup

Floricica Nou Venita thegobetween's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2006
    Postari in forum
    3
    super tare raspunsul! si ma cheama tot Cristina

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Fii serioasa, chiar am vazut un documentar la National Geografic si chiar e indicat sexul in timpul sarcinii asa ca....

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    eu am avut o viata sexuala activa pana cand am nascut. Binainteles ca daca medicul iti recomasnda fara sex, atunci trebuie respectat. Cand ai probleme cu sarcina atunci ti se va recomanda daca mai ai voie sa faci dragoste sau sa faci cu mai multa grija. Si nu fii stresata din cauza asta ca-i face rau copilului.
    Succes sa aveti un bb cat mai repede

Floricica Avansata stan_alina_d's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2006
    Postari in forum
    1.759
    Eu am avut o viata sexuala pe timpul sarcini mai rara deoarece am avut sarcina joasa,dar tot am facut sex mai rar si cu grija dar asta este .
    Depinde de cum te simti si daca sarcina este OK.
    De ex. la prima sarcina am fost OK am facut sex si n-a fost nici o problema.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari