Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891

Sarcina si baia fierbinte

Topicul este raspuns la articolul Sarcina si baia fierbinte

asa stiam si eu de prin carti ca baia fierbint enu e recomandata.am o prietena a carei cumnata a fost gasita moarta in baie insa nu stiu exact care au fost complicatiile.avea doar 23 de ani si insarcinata in primele luni

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Am si eu o prietena care a pirdut o sarcina din aceasta cauza.Avea o sarcina de 6 luni si a pierdut-o din cauza unei bai fierbinti.

Floricica Nou Venita alina-marius's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2008
    Postari in forum
    35
    oooofffff....si atat de placuta e o baie fierbinte...nimic nu e mai relaxant!eu sunt insarcinata in 27 sapt iar la ultima baie mai fierbinte bebitu meu a inceput sa miste..parca vruia sa faga undeva....de atunci fac numai dusuri!!1

silvia_l
    Guest
    Mie tot timpul sarcinii medicul mi-a spus ca baia este interzisa, ca trebuie sa fac numai dusuri.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Baia fierbinte e interzisa pentru ca apa calda declanseaza contractii...si e risc de pierdere a sarcinii.

silvia_l
    Guest
    In timpul sarcinii nici dusurile nu sunt recomandate prea fierbinti, dar baia...Apa prea calda favorizeaza cresterea presiunii arteriale si cum gravidutzele in general au o presiune arteriala crescuta apare riscul unor accidente mult mai grave.

Floricica Senior lauramaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2007
    Postari in forum
    2.951
    Eu pana la jum sarcinii am facut numai baie, dar cu apa calduta, dupa mi-a fost frica, ca nu ma mai pot ridica, asa ca acum fol dusul.

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    si eu pe timpul sarcinii faceamdoar dusuri,dar odata am dat drumul la apa un pic mai calda si cand am ajuns in zona burtii a inceput bb sa miste si mi-am intrebat doctorul si mi-a spus ca e interzis,numai ducuri caldute(dar in mintea mea cand am vazut ca se misca eu am spus ca-i place,nu stiam)

Floricica Nou Venita buburuza107's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2010
    Postari in forum
    6
    sunt insarcinata in luna a sasea si sunt foarte fericita.Nu prea stiu cum e cu dusurile calde daca sunt recomandate sau nu,dar mie imi plac foarte mult,nu prea fierbinti dar ma relaxeaza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari