Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Sampon colorant in sarcina

In timpul sarcinii este indicat sa fie evitata vopsirea parului, desi nu exista studii clare care sa ateste ca vopsitul parului in timpul sarcinii afecteaza sarcina sau pe bebe, mamicile sunt sfatuite sa evite sa isi vopseasca parul. Am auzit multe mamici ca au ales in locul vopselei samponul colorant pe care il considera mai sigur.

Voi ce stiti despre samponul colorant, este ok de folosit in sarcina?

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    eu in timpul sarcini m-am vopsit pe par de doua ori, asta dupa luna a patra am intrebat-o pe doctorita si mi-a spus ca nu are nimik acuma parerile sunt impartite .

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    si pe mine m-ar interesa....am f multe fire albe si as incerca si samponul colorant....de vopsit la prima sarcina m-am vopsit din luna a 6a si multumesc lui DD fata e sanatoasa.

Floricica Nou Venita AlinutaD's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2011
    Postari in forum
    2
    si eu sunt tentata sa ma vopsesc... am destule fire albe. Ma gandeam sa folosesc o vopsea fara amoniac din cele glossy. astept sa intru in luna a treia si apoi. Voi ce parere aveti?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari