Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita annem's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2009
    Postari in forum
    1
    As vrea sa aflu de la cele care se pricep : Olinth-decongestionant nazal are vreun efect nociv asupra sarcinii ? Sunt insarcinata in 13 saptamani si am facut o alergie urata, pe care o fac in fiecare an in luna august, si am nasul complet infundat. Ma trezesc noaptea in sumn pt ca ma sufoc efectiv ! Singurul remediu care functioneaza este Olinth-ul. Deci : este sau nu nociv pt bebele meu ?

Floricica Nou Venita dariaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2009
    Postari in forum
    9
    eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu medicul care iti monitorizeaza sarcina. Din ce stiu nu este recomandat in timpul sarcinii, dar repet, vorbeste cu medicul tau. Poate iti da altceva. In general gravidele au nasul infundat, deci s-ar putea sa nu scapi prea usor. Incearca ser fiziologic . Nu are efecte secundare

claudia73
    Guest
    Da, din cate stiu eu produsul este contraindicat in sarcina. Sunt si alte produse inofensive care te pot ajuta sa rezolvi problema nasului infundat.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Ca decongestionant nazal poti folosi orice produs pe baza de apa de mare,humex este unul dintre ele.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    annem si eu tot Olinth foloseam chiar cel pentru copii cu concentratie mica insa medicul mi-a interzis complet pe parcursul sarcinii sa il mai folosesc. Mi-a recomandat ceva pe baza de apa de mare Nazomer.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari