Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Adalciza's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2013
    Postari in forum
    1

Ma pot vopsi daca sunt gravida?

Buna fetele! Am si eu o intrebare . Ma pot vopsi daca sunt graviduta? ,sunt in saptamana 12. am auzit in stanga si in dreapta tot felul de opinii ,cum ca nu amvoie ,pentru ca dauneaza copilului din cauza substantelor toxice si alte pareri cum ca nu dauneaza. Am omis sa il intreb pe doctorul care are grija de sarcina mea .Voi ce spuneti? sau voi ce ati face in aceasta situatie?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Te poti vopsi fara grija daca folosesti o vopsea naturala gen Color & Soin, se gaseste in farmaciile Catena...sau cu henna. De asemenea, poti utiliza vopsele fara amoniac.
    Teoretic, nu s-au demonstrat efecte adverse asupra sarcinii la niciuna din vopselele de par...dar nu e prea placut sa inhalezi mirosul de amoniac nici cand nu esti gravida.
    Eu m-am vopsit fara probleme pe parcursul sarcinii, cu vopsea normala cu amoniac, numai ca o faceam intr-un spatiu bine aerisit.
    Asa ca decizia iti apartine...

Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu m-am vopsit in primele 3 luni de sarcina, medicul mi-a spus ca ar fi bine sa evit in perioada aceasta.
    Apoi m-am vopsit cu vopseaua pe care o foloseam de obicei, fara probleme:)

Floricica Nou Venita Amalia.Tudorache810's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2013
    Postari in forum
    65
    eu m-am vopsit dupa 2 luni de sarcina cu vopsea fara amoniac.momentan tot de aia folosesc.:)

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Cel mai bine este ca pana in trimestrul 2 sa nu ne vopsim atunci fatul este in formare si nu merita sa riscati)) eu m-am vopsit in trim 2 dar cu nuantator si asta pentru ca eram fff alba altfel nu vad rostul ))))

sadia
    Guest
    In primu trimestru nu e chiar indicat,dar eu zic sa folosesti fara amoniac,daca e chiar nevoie sa te vopsesti.....

Floricica Nou Venita valentiyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2013
    Postari in forum
    26
    Dar exista vopsea fara amoniac????

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Este intrebarea pe care am adresat-o si eu dr mele la prima sarcina si mi-a spus ca pot sa ma vopsesc dupa 15 saptamani. Asa am facut.Mai devreme de 15 saptamani nu m-am vopsit tocmai din acelasi motiv amintit aici, bebe este inca in formare mai devreme.

sadia
    Guest
    Da ,da este vopsea fara amoniac.........imi scapa numele acum,o cumpar mereu pt buni.

Floricica Nou Venita Silvia.Lupu264's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    cred ca poti....mai ales ca in ultimul timp compozitia vopselelor s-a schimbat destul de mult si nu mai sunt asa daunatoare...eu una nu stiam exact cand te poti vopsi pe timpul sarcinii si imi aduc amite k mam vopsit pe la inceput ca trebuia sa merg la un botez insa nu mi-a tinut culoarea decat vreo luna dupa care a iesit de tot ( ma facusem negru albastrui si cand a iesit eram culoarea mea naturala....zici k nu ma facusem deloc)...nu am avut probleme cu sarcina din cauza asta....insa d atunci nu m-am mai facut deloc si urmatoarea vopsire o voi face la botez...

Floricica Nou Venita Urlatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2013
    Postari in forum
    28
    Casting Creme Gloss de la L'Oreal nu are amoniac sau daca te vopsesti intr-un salon, intereseaza-te sa vopseasca cu Inoa (tot fara amoniac).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari