Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ecori's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2010
    Postari in forum
    2
    Cat de mari sunt sansele ca bebe sa faca icter nuclear daca am luat biseptrim in trimestrul iii? Mentionez ca doctora care imi supravegheaza sarcina mi l-a prescris pt ca am o infectie urinara.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    sanse sunt dar gandeste-te ca oricum, toti copii fac icter la nastere! toti!doar ca la unii este mai slab sau mai pronuntat! iar cei care au mama cu grupa 01 si au si ei aceeasi grupa sanguina, trebuie sa fie pusi sigur sub lampita... ca fac o forma care necesita tratamentul acesta...

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    noi am facut Icter! Eu grupa 01, tati a2 negativ, bebelina a2 negativ...din timpul sarcini medicul mi-a spus ca s-ar putea sa faca un icter mai agresiv! Acum din puctiul meu de vedere icterul nu este asa o tragedie, cunosc multi copii care au facut...si il pune la lampa si trece repede, noi am stat 48 de ore la lampa. Prost este ca tre sa aibe asistentele grija sa aibe ochii acoperiti, la noi Sara nu suporta pe ochi bandajul, si se zgaria, asa ca eram atenta cu asistentele si aveau grija de ea cum trebuie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari