Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78

Folosirea xeroxului in sarcina

probabil v-ati obisnuit deja sa intreb vrute si nevrute, dar chiar daca uneori poate exagerez, prefer sa intreb decat sa fie gresit sau sa-mi fac griji. Ma bazez, deci, pe experienta si bunavointa voastra, burticilor si mamicilor! :)

Asadar, il afecteaza pe bebe din burtica daca fac copii la xerox ? Nu stau 8 ore pe zi sa fac copii, dar la birou ma duc de vreo 2-3 ori zilnic sa mai trag cate o foaie sau mai multe, deci folosirea este ocazionala, sa zicem.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eh, nu ne-am obisnuit inca ma socheaza pe mine cel putin unele intrebari, dar poate daca insisti, o sa ne obisnuim, nu?
    Deci, xeroxul e ok.
    Is it safe to use a photocopier for more than a few minutes when I'm pregnant? | BabyCenter
    Si in caz ca vei deschide alte topice cu intrebari, si cuptorul cu microunde este ok:
    Can Pregnant Women Use Microwaves?
    Si calculatorul e ok:
    Is it safe to use a computer screen during pregnancy? - BabyCentre
    Si laptop-urile:
    Q&A: Are laptops safe during pregnancy? | BabyZone
    Telefonul celular unii zic ca este ok:
    Short Sharp Science: Pregnant women need not worry about cellphone use
    altii ca ar cauza hiperactivitate la copil:
    Cell Phone Use in Pregnancy: Risks for Child?

Sper ca am epuizat seria aparaturii electrocasnice si a gadgeturilor a caror utilizare cauzeaza nelinisti printre gravidute.
    Modificata de roxie; 15.07.2013 la 19:04:20.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Roxie draga, daaaa, este OK acum si-ti mltumesc pt raspunsul detaliat.Cu siguranta aceste info vor fi super-utile si altor gravidute curioase.

PS: cand esti la prima sarcina, nu e greu deloc sa te ingrijorezi chiar si din pricina lucrurilor simple...:)
    Dar pe masura ce depasim intrebarile, speram sa fim, la randul nostru, sfatuitoarele altor burtici incepatoare.

sadia
    Guest
    Eu ca mamica cu experienta(mai multa decat tine zic eu,pustiul meu de 3 ani),iti spun sa te relaxezi muuuuuuuult tare,ca nu face nimic mai rau copilului decat acest stres inutil ,daca ai mancat busuioc,sau eu mai stiu,casti pe burta.Ai nevoie sa fii linistita si ascultata-ti doar instinctul,ca usor ,usor o sa fii mai accentuat.......cel de mama vb.....

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Eh, nu ne-am obisnuit inca ma socheaza pe mine cel putin unele intrebari, dar poate daca insisti, o sa ne obisnuim, nu?
    Deci, xeroxul e ok.
    Is it safe to use a photocopier for more than a few minutes when I'm pregnant? | BabyCenter
    Si in caz ca vei deschide alte topice cu intrebari, si cuptorul cu microunde este ok:
    Si calculatorul e ok:
    Si laptop-urile:

Sper ca am epuizat seria aparaturii electrocasnice si a gadgeturilor a caror utilizare cauzeaza nelinisti printre gravidute.
    Rad ca ......singura! ai fost tare, pe cuvant! Oricum, un raspuns mai concis, nici ca putea exista.!

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Cred ca ar trebui sa te bucuri mai mult de sarcina...te stresezi inutil...mananca tot ce-ti cade bine, implica-te in activitati care-ti fac placere si elibereaza-ti mintea de intrebari cum e genul celei puse mai sus. Ce vei face cand bebe va aparea?Il cresti numai dupa carti si statistici sau pe baza raspunsurilor de pe forum?
    Modificata de alynutza79; 16.07.2013 la 09:32:24.

Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    aveti dreptate, voi incerca ... :)

(sa stiti insa ca toate aceste intrebari au o urma de logica in spate si informatii aflate din varii surse pe care vreau sa le confirm sau infirm cu voi, nu intreb doar asa..., ci cu o preocupare reala sa iau decizia corecta. Sunt sigura, insa, ca ma veti intelege si nu sunteti prea suparate pe mine)

Seara frumoasa!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Deci, xeroxul e ok.
    Si calculatorul e ok:
    Si laptop-urile:

Esti cea mai tare! Multumesc pentru raspunsul detaliat!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari