Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita babymouse's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47

Exercitiile fizice in timpul sarcinii

Topicul este raspuns la articolul Exercitiile fizice in timpul sarcinii

nu toate sporturile sunt indicate in sarcina. Sunt interzise in sarcina sporturile cu risc de cazaturi sau de oboseala foarte mare, sporturi precum: patinajul, mersul cu rolele, schiatul, fitnessul sau alte sporturi de sala care urmaresc dezvoltarea muschilor.

printre sporturile sau exercitiile fizice recomandate in sarcina se numara inotul, fitnessul si aerobicul pentru gravide, mersul pe jos, dansul, gimnastica usoara, stretching, alergat usor si pe distante scurte, pentru a nu obosi foarte mult organismul.

in primele luni de sarcina se recomanda si mersul pe bicicleta, la viteze mici.

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Orice sport este permis, cat timp este moderat. Prin miscare se oxigeneaza sangele si micutul are doar de castigat. Ascultati-va trupul veti sti cand este cazul de un repaos....

Floricica Novice nutze's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    instructoarea mea de Zumba s/a antrenat fara sa stie ca e insarcinata.

ma intreb oare eu care am facut aproape 5 luni ar trebui sa ma opresc cand voi decide sa incerc sa raman?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari