Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500

Diaree in sarcina

Fetelor dragi ce sfaturi imi dati ca nu mai pot,am avut azi o zi cu ''n '' scaune moi,sunt praf la stomac si stiu ca nu pot sa iau pastile.Am baut eu ceai de menta,am mancat covrigi si paine prajita dar fara semne.Tot asa sunt.Azi am plecat de la serviciu si maine nu stiu cum o sa pot merge.Ce stiti se poate luam imodium sau altceva???

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Alexandra,nu prea este indicat sa iei niciun fel de medicament in sarcina.Incearca sa mananci orez si poti incerca si cu putina dulceata de afine sau afine in orice forma.Continua si cu ceaiul de menta.Sarcina usoara in continuare!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Am uitat sa iti spun si de banane,si ele ajuta foarte mult

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Suna medicul ginecolog si intreaba-l de imodium. Eu am luat in sarcina dar e mai bine sa intrebi medicul inainte e a face ceva. Apoi, asa cum sugereaza si Sanziana ai grija la alimentatie. Nu uita sa te hidratezi, ceaiul de menta este util.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Eu am luat eubiotic si a dat rezultate, dar a fost ceva banal.
    Daca simptomele persista, e pericol de deshidratare, asa ca e musai sa mergi la medic.

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Sper sa ma pun pe picoare astazi,maine am o gramada de treaba la serviciu si chiar nu pot sa raman acasa,imi era frica de un astfel de episod in timpul sarcinii si uite ca l-am patit.o tin cu orez,banane,paine prajita si ceiut... ma doare in capul pieptului de rau.Multumesc tuturor de sfaturi!2 pastilute de imodium mi-ar trebui si asi fi ca noua.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Nu rezolvi cu banane si covrigi, daca este un episod de diaree infectioasa. Un doctor iit poate spune sigur ce tratament sa adopti. E posibil, pe de alta parte, sa fie si un dezechilibru generat chiar de sarcina.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari