Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387

Dar hrean si ardei iuti.. asa ceva putem manca?

Eu am o chestie cu hreanul la otet si cu ardeii iuti la otet, imi plac la nebunie, cat mai mult si cat mai iute, pana simt ca nu mai am aer (ei, acus, data fiind situatia, nu mai exagerez ), dar imi plac la nebunie, cu picior de porc, ciorbe, varza fiarta, etc. Am citit totusi pe niste site-uri ca nu prea ar fi recomandate gravidelor, dar nu prea stiu de ce. Mi-e greu sa ma despart de ele si cand nu ma vede siotiorul, mai dau iama in ele, dar stau si eu cu teama. Ce stiti, chiar sunt periculoase?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu cred ca nu ai voie,practic doctorul zice ca ai voie orice,dar nu iti e rau dupa ce mananci?inca nu ai arsuri?daca nu cand vei avea arsuri ai sa renunti singura ca nu ai sa mai poti manca asa usor kiar orice.eu de la pikant sau cola aveam niste arsuri groaznice,asta cam prin luna a 6

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    eu am mancat cam orice in sarcina 9orice nu-mi facea rau)...insa de iute (ardei, hrean si altele) stiu ca iti grabeste intrarea in travaliu...iti da contractii...asa ca mai bine eviti! tu in cate luni esti insarcinata?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Am intrat in luna a V-a, de asta intrebam. Nu mananc mereu, dar din cand in cand tot mai mananc cate putin. Ce-i drept, mai mult mi-e teama sa mananc. Dar deocamdata nu ma arsuri de la ele, chiar nu ma deranjeaza. Dar deocamdata banuiesc.

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Poti sa mananci linistita, daca nu iti fac rau la stomac. Si ei am mancat la acritura si condimentat si la prima sarcina si acum... Nu mi-e rau de la nimic :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari