Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78

Casti puse pe burtica ?

Fetelor,

Voi ce ziceti, este bine sa-mi pun pe burta casti pt. ca bebe sa asculte muzica?

Casti de genul astora din atasament.

Daca da, cat de tare sa fie volumul?

Nu afecteaza pe bebe cu nimic ?

merci si weekend frumos s-aveti!
    Imagini atasate

sadia
    Guest
    Slv....da-mi voie sa ma minunez....da_?Poti sa mananci si inghetata(de preferat daca ai temeri ,facuta in casa).....cu muzica moderata in casti(nu-l trimite pe bebe totusi la club de pe acum).....
    Sarcina usoara!

Floricica Nou Venita elilenus's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    86
    Buna. Vreau sa iti spun ca eu am pus asemenea casti pe burtica cam de cand eram in 7 luni,dar numai dupa ce mi-am intrebat medicul. Acesta mi-a spus ca atata vreme cat nu dau volumul tare si nu pun cine stie ce melodii "zbuciumate" totul este ok. Eu am ales muzica de relaxare sau cantecele de la "cutiuta muzicala" si vreau sa spun ca atunci cand fetita mea (acum are 2 lunite) e putin mai agitata cum ii pun muzica de acest gen cum se linisteste si chiar adoarme. Acum fiecare face cum crede..

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    asa ma gandeam si eu, dar mai bine sa intreb inainte!merci frumos, sanatate la pitici!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Pot incerca si cu muzica clasica. Bebelusii adora muzica clasica! Si ii si linisteste.

Floricica Nou Venita flowerpower0103's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2016
    Postari in forum
    1
    Si eu am incercat sa-i pun muzica clasica si de relaxare baietelului meu in timp ce era in burtica iar acum , la 4 ani si 8 luni este pasionat de pian, desi niciun membru al familiei nu este muzician.
    Sper sa va fie de folos.
    O sarcina cat mai frumoasa si nastere usoara va doresc tuturor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari