Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ami08's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2013
    Postari in forum
    2

Busuiocul si sarcina

Buna,
    Sunt insarcinata in 4 saptamani.
    Tocmai am aflat ca e interzis busuiocul in sarcina. Ieri si azi am mancat salata de busuioc cu rosii. Credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez?
    A mai consumat cineva busuioc in sarcina?
    Multumesc!

Floricica Nou Venita AlexandraC's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2013
    Postari in forum
    3
    Salut, nu-ti fa griji!
    O sa vezi ca pe masura ce inaintezi in sarcina, vei afla de o multiiiiiiiiime de opinii si alimente interzise, dar si alimente despre care parerile sunt impartite. Incearca sa le eviti, dar nu te panica daca mananci cateva frunze de busuioc, totul e bine!
    Sarcina usoara!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Asa cum ti-a spus si ALexandra, vei afla de muulte alimente care trebuie evitate...Cred ca se exagereaza un pic...ideea e sa mananci cat mai natural si variat.Eu la prima sarcina am mancat branza feta, si apoi am citit cat de "nociva" e:)) Nu am patit nimic, nici eu nici bebe!

Floricica Nou Venita ami08's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2013
    Postari in forum
    2
    Va multumesc mult pentru raspunsuri!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Nu stiam ca este nociv..de fapt nici nu cred..eu zic sa stai linistita si sa papi in voie ce poftesti..ca multe pareri exista...

Floricica Nou Venita mariame's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2013
    Postari in forum
    2
    si eu sunt insarcinata in 12saptamani si nu cred ca busuiocul sa faca rau,de fapt nimic nu cred ca face rau atata timp cat nu este in exces.nu te mai panica!Sarcina usoara!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Citat Postat de mariame Vezi mesajul
    si eu sunt insarcinata in 12saptamani si nu cred ca busuiocul sa faca rau,de fapt nimic nu cred ca face rau atata timp cat nu este in exces.nu te mai panica!Sarcina usoara!

Sunt de acord cu mariame. Cata vreme nu mananci in exces, nu ai de ce sa iti faci griji. Ce se intampla daca poftesti busuioc?
    Organismul tau simte cel mi bine de ce ai nevoie.
    Multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari