Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita raluccado's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    5
    Am facut o colposcopie sapt recuta si mi-a depistat strptococ de tip B, si mi-a dat sa iau 30 de pastile de ampicilina, cate 2 la o ore. Mie mi se pare foarte mult si asa, ca e un antibiotic puternic dar mai ales ca am 17 saptamani de sarcina....

Ce stiti e permisa ampicilina in saricina?

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Cred ca ai vrut sa spui cate 2 la 6 ore.
    Da,ampicilina este unul din putinele antibiotice permise in timpul sarcinii.

Floricica Senior dalida's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2008
    Postari in forum
    3.167
    asa stiu si eu, raluca, ca e permisa, am si luat in timupl sarcinii dupa ce am facut amniocenteza si o data cand eram "suspecta' de o raceala mai severa...copilul e bine

Floricica Nou Venita roxana_soldan's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2009
    Postari in forum
    4
    stai linistita ca si eu am facut o cura cu antibiotice si mai puternice ca ampicilina si aveam deja 1 luna si 1 saptamana de sarcina siacum copilul are 2 ani si juma si e totul ok.bafta si nu mai sta ingrijorata.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Si eu am fost nevoita sa urmez un tratament cu ampicilina pe parcursul ambelor sarcini care nu s-au dovedit a fi periculoase in acele momente.

Floricica Nou Venita cdiana24's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2009
    Postari in forum
    24
    Salut fetelor ! Am si eu o intrebare : in primele 3 zile de ovulatie am luat Zanocin si din cate am citit nu este indicat si de aceea as vrea sa renunt in a-l mai lua; voi ce stiti de acest medicament ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari