Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_buga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    212

Alaptatul in timpul sarcinii?!

Nu am găsit un grup unde sa mă încadrez cu burtica mea de noiembrie 2015.am o întrebare pentru mămicile care poate au fost în situația mea.am un copil de 15luni pe care îl alaptez de 2 ori pe zi doar când îl adorm.problema e ca am rămas însărcinată. .Am 6 săptămâni iar sanii au devenit sensibili și dureroși. Cum îl voi putea adorm îi fără san.el nu bea decât din pahar.nu suzeta și nu lapte praf..aveți ceva idei?nu cred ca mai pot alăpta în continuare nici măcar de 2 ori pe zi..

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu m-am confruntat cu vreo problema asemanatoare cu a ta, insa, din cate am citit, nu este contraindicata alaptarea pe perioada sarcinii.Insa, daca pentru tine alaptarea nu mai este confortabila, nu iti ramane decat sa iti intarci copilasul, fara sa te simti vinovata de aceasta etapa. Copiii inteleg mult mai multe lucruri decat ne imaginam noi, asa ca nu iti ramane decat sa-i explici ca mami are un bebelus in burta si o dor sanii, etc...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari