Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_buga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    212

Nelamurit Aparitia cosurilor in timpul sarcinii

Buna sunt noua pe aici si ma gandeam ca numai voi imi puteti raspunde cu pareri legate de problema mea.. sunt insarcinata in 11 sapt si am observat ca imi apar mici cosuri pe frunte.. a mai patit cineva??ce alte probleme ati intalnit pe parcursul sarcinii?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Buna!
    Este normal sa-ti apara cosuri in timpul sarcinii.La unele femei apare "cloasma",sau "masca de sarcina",acele pete maronii care pot apare in jurul gurii,de exemplu.Sunt lucruri firesti in sarcina si nu trebuie sa ne rusinam cu ele.
    Sarcina usoara!

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Citat Postat de catalina_buga Vezi mesajul
    Buna sunt noua pe aici si ma gandeam ca numai voi imi puteti raspunde cu pareri legate de problema mea.. sunt insarcinata in 11 sapt si am observat ca imi apar mici cosuri pe frunte.. a mai patit cineva??ce alte probleme ati intalnit pe parcursul sarcinii?

Buna,

Uite un articol despre acneea in timpul sarcinii:
    Acneea in timpul sarcinii | Copilul.ro

Din cauza schimbarilor hormonale care au loc in timpul sarcinii te poti confrunta cu mai multe modificari ale organismului. Insa cele mai multe dispar ori pe parcursul sarcinii ori la scurt timp dupa nastere. Sarcina usoara in continuare si felicitari!

Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    212
    :) multumesc georgiana pentru raspuns .. am citit despre pete si picioare umflate..dar de mai conteaza bebe e cel mai important!

Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    212
    Citat Postat de admin Vezi mesajul
    Buna,

Uite un articol despre acneea in timpul sarcinii:
    Acneea in timpul sarcinii | Copilul.ro

Din cauza schimbarilor hormonale care au loc in timpul sarcinii te poti confrunta cu mai multe modificari ale organismului. Insa cele mai multe dispar ori pe parcursul sarcinii ori la scurt timp dupa nastere. Sarcina usoara in continuare si felicitari!

multumesc.. informtiile date imi vor fi de folos pe viitor :)

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de catalina_buga Vezi mesajul
    :) multumesc georgiana pentru raspuns .. am citit despre pete si picioare umflate..dar de mai conteaza bebe e cel mai important!
    Asa este!Nu este nimic mai important pe lume in afara de copiii nostri.
    N-ai pentru ce.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari