Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Valoare bhcg in sarcina

In a patra zi de intarziere a menstruatiei am facut un bhcg din sange, iar valoare iesita a fost de 394.2...o fi buna pt o sarcina uterina???luni trebuie sa merg din nou la control sa vad care este situatia...eu imi doresc mult un copil

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Felicitari pentru bebe! Eu zic asa: conform valorilor mediene esti in sapt 4 de sarcina. Parerea mea este ca e buna valoarea, nu iti fa prea multe griji, asteapta cumintica sa mergi la doctor! Ai sa vezi ca va fi bine! Sarcina usoara si bebe sanatos, la termen!

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    eu am mai facut un control luni...in care d-na dr a zis ca vede ceva mic negru pe fundul uterului...dar nu-mi poate zice sigur ca e sarcina uterina...de asta reper luni echo...multumesc pt urari,multumesc pt raspuns

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Nu trebuie sa te ingrijoreze ca nu iti poate confirma sarcina uterina inca. Este putin cam devreme sa se vada ceva. Sapt 5-6 poate confirma. Te pup si iti doresc numai bine!

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    :-*...multumesc pt incurajare...pe mine ma cam sperie gandul unei sarcini extrauterine:(...dar ma rog la Doamne-Doamne sa fie bine...

Floricica Avansata ioana_r2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    1.605
    Felicitari pt sarcina!

Saptamana 1 : 5-50/mL
    Saptamana 2: 50-500/mL
    Saptamana 3: 100-10000/mL
    Saptamana 4: 1080-30000/mL
    Saptamana 6-: 3500-115000/mL
    Saptamana 12: 12000-270000/mL
    Saptamana 13-16: >200000/mL
    Saptamana 17-40: >=4000/mL

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Mosmonica Vezi mesajul
    :-*...multumesc pt incurajare...pe mine ma cam sperie gandul unei sarcini extrauterine:(...dar ma rog la Doamne-Doamne sa fie bine...
    Nu trebuie sa gandesti negativ.
    Pentru a te asigura de evolutia sarcinii este recomandat sa faci cel putin doua bhcg la interval de 48 de ore. Aceasta trebuie sa se dubleze la fiecare 48 de ore.

Daca n-ai dureri neobisnuite si sangerari nu ai de ce sa te ingrijorezi.

Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Aham...scurgeri nu am deloc...si nici dureri neobisnuite nu am...doar uneori mai am asa cate o jena la ovare...atat doar

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Mosmonica Vezi mesajul
    Aham...scurgeri nu am deloc...si nici dureri neobisnuite nu am...doar uneori mai am asa cate o jena la ovare...atat doar
    Buna dimineata!
    Ce mai faci? Ai mai fost la doctor?

Floricica Nou Venita CristinaChircea's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    9
    buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru va rog.am facut un dublu test si nu stiu cum se interpreteaza.testul e facut in 13 sapt si 2 zile si mi-a iesit BHCG 5.85,PAAP-A 7.03,alte detalii care le pot oferi sunt translucenta nucala 1.2mm,piramida nazala 5mm ,CRL 69mm altceva nu stiu ce sa mai zic.ajutati-ma va rog cu ceva, un sfat.nu mai am rabdare.ne dorim copilul enorm si vrem sa stim absolut totul.mai ales ca este bine.

Floricica Nou Venita Nicoleta.Irina556's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2014
    Postari in forum
    2
    Am facut un Beta HCG si mi a iesit valoarea 9,09, ieri dimineata . Este ok pentru un inceput de sarcina?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari