Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Anka, numai tu stii daca are vreun rost sau nu sa mai repeti acest test. Va schimba ceva un nou rezultat pozitiv pentru sindrom down?

Floricica Nou Venita ankal's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2012
    Postari in forum
    5
    probabil ca ma va duce in urmatoarele etape grele si costisitoare...amnio...inca ma mai gandesc ce sa fac,,,sa repet testu sau nu....eco la cluj a aratat ca e ok...e o decizie nasoala, dar cu tot felul de riscuri, oricum as lua-o..

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Anka, imi pare rau ca treci prin astfel de framantari. Cand am spus ca numai tu stii daca are rost sa repeti triplul test sau sa mergi mai departe cu amniocenteza, ma refeream la faptul ca de ele poate depinde o decizie importanta, si numai tu stii daca o poti lua sau nu.

Membru inregistrat la
    24.01.2012
    Postari in forum
    5
    dr. meu ginecolog mi-a zis sa nu mai fac testul ca e inutil...daca era sa fie ceva se vedea pana acum...si oricum nu se poate stabili exact varsta sarcinii fetale din cauza ca am avut ciclu neregulat si sa imi vad de treaba si sa ma bucur de perioada asta ca e cea mai faina...na...deci nu-l mai fac.

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Citat Postat de ankal Vezi mesajul
    dr. meu ginecolog mi-a zis sa nu mai fac testul ca e inutil...daca era sa fie ceva se vedea pana acum...si oricum nu se poate stabili exact varsta sarcinii fetale din cauza ca am avut ciclu neregulat si sa imi vad de treaba si sa ma bucur de perioada asta ca e cea mai faina...na...deci nu-l mai fac.
    daca pliul nucal a fost masurat corect si e in limite nu ai de ce sa iti faci probleme cu triplu test. Poti sa iti faci o echo 4D

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Ankal, ma bucur ca te-ai mai linistit, o sarcina usoara in continuare.

Membru inregistrat la
    24.01.2012
    Postari in forum
    5
    multumesc de urare...multumesc de sfaturi...o sa merg dupa data de 10 iarasi la eco...si o sa vad ce mai e nou...cum stam...ce se mai vede...:))) pana atunci ma rog sa fie totul in regula.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari