Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Teste de sarcina care dau gres

Am discutat despre testele de sarcina in general, am facut si un subiect special dedicat celor mai bune si mai sigure teste de sarcina, insa as vrea sa discutam si despre testele de sarcina care dau gres si de care, in mod firesc trebuie sa ne ferim. Stim bine cat de importnat este momentul in care facem un test de sarcina, si dorim ca atunci sa stim (cat se poate) ca este un test de calitate care nu va afisa rezultate eronate.

Asadar va intreb, ce test de sarcina ati folosit si nu a fost bun, eficient, ce test de sarcina a dar gres?

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Am folosit o data Barza, dar nu asa cum scria...
    Sa va povestesc, ca e chiar amuzanta povestirea...
    Incercam si noi sa facem un bebe si imi iau si eu un test de sarcina. Ma trezesc noaptea sa merg la WC (din pacate am problema asta) si imi zic hai ca asta este prima urina, mai concentrata, sa recoltez sa fac testul. Mai ales ca inca nu eram in intarziere cu CM si pe test scrie cu 4 zile inainte ca poti face. Cu ochii cat cepele, ca era 4 dimineata, astept cele 5 minute sa vad rezultatul... si nimic, doar o linie. Dezamagita, arunc testul in cosul de gunoi si ma duc inapoi la somn. De dimineata, sotul vede testul in cos si repede, curios se uita la el... si suprpriza, 2 linii :)))))) Vine sa ma felicite, sa ma pupe, si eu foarte nedumerita... Ce ai ? Te bucuri ca nu facem copii?
    Deci in contact cu alte chestii si la mai mult timp decat scrie acolo pot aparea si erori. Folosit corect mi s-a parut un test bun si ieftin, asa ca il recomand.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de ankag Vezi mesajul
    Am folosit o data Barza, dar nu asa cum scria...
    Sa va povestesc, ca e chiar amuzanta povestirea...
    Incercam si noi sa facem un bebe si imi iau si eu un test de sarcina. Ma trezesc noaptea sa merg la WC (din pacate am problema asta) si imi zic hai ca asta este prima urina, mai concentrata, sa recoltez sa fac testul. Mai ales ca inca nu eram in intarziere cu CM si pe test scrie cu 4 zile inainte ca poti face. Cu ochii cat cepele, ca era 4 dimineata, astept cele 5 minute sa vad rezultatul... si nimic, doar o linie. Dezamagita, arunc testul in cosul de gunoi si ma duc inapoi la somn. De dimineata, sotul vede testul in cos si repede, curios se uita la el... si suprpriza, 2 linii :)))))) Vine sa ma felicite, sa ma pupe, si eu foarte nedumerita... Ce ai ? Te bucuri ca nu facem copii?
    Deci in contact cu alte chestii si la mai mult timp decat scrie acolo pot aparea si erori. Folosit corect mi s-a parut un test bun si ieftin, asa ca il recomand.
    Un mod minunat de a afla ca esti insarcinata (din cate vad cu o papusica frumoasa).

Sa va povestesc eu de o cunostinta. Luna de luna la 10 zile de la ovulatie test de sarcina, intr-o luna nu a mai avut in casa si si-a rugat sotul dimineata sa mearga sa cumpere, a lasat urina in paharul de unica folosinta si ea a plecat la servici. L-a sunat sa il intrebe rezultatul el tare dezamagit i-a spus ca nu, e doar o liniuta si inca una se vede tare palid, dar e una. Atunci ea si-a dat seama ca e insarcinata si striga de fericire, sotul nu intelegea de ce si apoi i-a explicat ca la inceput a doua e palida.
    Modificata de paulici; 28.12.2010 la 20:05:09.

Floricica Nou Venita speranta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    20
    si eu m-am inteles bine cu testul barza..la mine nu a dat gres..dac zice ca nu..nu e...sau si pt da banuiesc ca e valabil..
    si mai este unul pe care il poti face inca din prima zi de intarziere..sure check parca...

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    buna fetellor!!!
    buna sperantza, si eu tot sure check si a dat rezultat bun, dupa cum se vede in poza....

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari