Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita PopRenataDaniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2011
    Postari in forum
    4

Nu e bine Sexul in timpul sarcini

De ce nu e bine sa faci SEX in timpul sarcini?Sotul meu tot insista sa facem Sex dar eu i-am sps ca nu e bine dar el incepe si imi spune ca e bine si bla bala bala.... Ce sa fac ? Cum sa il opresc?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Sexul in timpul sarcinii | Copilul.ro Aici poti citi desprea acest subiect. Sarcina usoara !

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    Citat Postat de PopRenataDaniela Vezi mesajul
    De ce nu e bine sa faci SEX in timpul sarcini?Sotul meu tot insista sa facem Sex dar eu i-am sps ca nu e bine dar el incepe si imi spune ca e bine si bla bala bala.... Ce sa fac ? Cum sa il opresc?
    buna,pot sa te intreb ,dar cine ti-a zis tie ca nu ai voie sa faci dragoste cu sotul tau?ti-a recomandat medicul?eu stiu ca doar la o sarcina cu probleme nu ai voie sa faci sex,dar la o sarcina normala se poate,si eu sunt insarcinata si tot fac dragoste cu sotul meu,de ce nu vb mai bine cu medicul tau care te are in evidenta,multa sanatate,si sarcina usoara
    Modificata de gabriella07; 16.12.2011 la 18:11:41.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Si eu pe perioada sarcini am intretinut relatii sexuale cu sotul , mai putin in ultima luna pentru ca nu era tocmai confortabil.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Poti face sex pana in ultima zi a sarcinii daca nu sunt probleme, crede-ma.La cea de-a doua sarcina, am avut o intalnire romantica cu sotul seara, iar dimineata la ora 8 am nascut natural un baietel de 4,6oo kg.Sarcina a fost fara nici un fel de probleme, putin trecuta de termen.Trebuie doar sa-ti gasesti o pozitie in care sa te simti confortabil si...da-i bataie..

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    daca nu ai probleme cu sarcina este chiar indicat sa faci dragoste insa sunt unele femei care nu simt placere eu am fost o fericita am facut dragoste si in seara de dinaintea nasterii dar eu o faceam cu placere)))

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna,
    daca nu simti placere atunci cand intretii relatii sexuale cu sotul tau ii poti explica asta,sunt sigura ca va intelege.In legatura cu sarcina eu stiu ca nu este nicio problema.Sotul meu mi-a spus ca ar fi bine sa ne oprim in a 7 a luna,dar oricum asa cum ti-au spus si fetele poti sa faci asta chiar si in ultima zi daca sarcina este ok :)

pupici si sarcina usoara!
    Sinziana

Membru inregistrat la
    16.12.2011
    Postari in forum
    4
    Multumesc la toate....Dar sa stiti ca medicum mi-a zis ca ne e foarte bine :)

Membru inregistrat la
    16.12.2011
    Postari in forum
    4
    medicul mi-a zis ca nu e ft bine**

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de PopRenataDaniela Vezi mesajul
    medicul mi-a zis ca nu e ft bine**
    in ce sens Daniela?ce s-a intamplat?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    cred ca chiar recomandat pentru a te simti bine,pentru a te destresa,pentru a mentine relatia care se cam strika o perioada dupa ce nasti.intradevar poate stai cu gandul ca ti se rupe apa,darcredema nu se va intampla.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari