Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adalgizadebora's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17

Sexul copilului, in care saptamana este determinat?

am 16 saptamani (astazi se fac) si am fost la ginecolog si dupa multele mele insistente mi-a spus ca s-ar putea sa fie fetita dar nu stie sigur pt ca nu se vede bine ( spunea ca este prea repede). Ati patit asa? Se poate ca sa fie baietel sau se cam intampla sa ramana ce spune chiar daca nu este sigur? Va multumesc.

Floricica Nou Venita roxi_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2014
    Postari in forum
    7
    buna eu am 15 saptamani si mai am de facut triplu test mi am facut analizele si sunt o mamica singura spune mi cum ti a spus ca e baietel inca mie nu mi s a spus nimic:(

Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17
    mi s-a spus ca s-ar putea sa fie fetita ( noi ne dorim baietel) pai eu am insistat mult si pana la urma mi-a spus ca 80% s-ar putea sa fie fetita dar nu e sigura ca e foarte devreme si apoi din asta nu a lasat deloc ca nu se vede nimic ca nu stie ca nu e sigura... acuma nu stiu sigur pana la urmatorul eco care va fi 4D, de asta am si scris pe forum caci nu stiu ce sa cred. bafta si o sarcina si nastere usoara.

Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Buna...si eu sunt viitoare mamica...medicul mi-a zis si mie la 12 sapt ca e baietel(eu simteam asta de la inceput)...dar ca sigur 100% e la morfologia fetala...pe care eu am facut-o la 23 sapt si 3 zile...si da...e baietel...dar pe de alta parte am o prietena care la 16-18 sapt t-a zis medicul bebe e fetita si la morfologie s-a vazut ca era baiat si...a nascut baitetel...asa ca eu cred ca mai ai un pic de asteptat si o sa fii sigura de sexul bebelusului tau...Sarcina usoara si sanatate multa...

Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17
    multumesc pt raspuns. asteptarea asta este tare grea :). vom vedea atunci, oricum cel mai important este sa fie sanatos/sanatoasa am inceput sa imi doresc si fetita mult mai ales dupa ce am vazut-o ieri, doar ca ma doare putin cand il aud pe baietelul meu ca el vrea fratior :)) sentimente de mama am vrea sa impacam tot. la fel iti doresc di tie sarcina usoara si nastere usoara. o zi buna. sanatate.

Floricica Nou Venita ioanarosemke's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2014
    Postari in forum
    14
    Buna si eu am fost la 16 sapatamani la doctor si am intrebat daca poate sa imi spuna ce voi avea dupa minute bune mi-a spus ca e baietel dar nu e 100% sigur, apoi la 20 de saptamani cand am facut iar eco mi-a confirmat ca e baietel 100%. Mi-am dorit fetita foarte mult dar crede-ma cel mai important e sa fie sanatos/a...iar la urmatorul copil poate voi avea o fetita.

Membru inregistrat la
    14.02.2014
    Postari in forum
    17
    la mine a fost putin mai reticienta si rapid raspunsul dar cand am intrebat a doua oara a zis ca e prea devreme si nu se vede bine, dar vedem noi acum ce o fi, baietel am. acum sa vad si cu fetita cum este ( nu ca nu as stii ca numa surori suntem si domina nepotelele :)). sanatate si sarcina si nastere usoare. o zi buna.

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.950
    Eu am aflat sexul bebelusului la 12 sapt,apoi la urmatorul eco medicul avea chef de glume si imi zice ca nu e baietel,si dupa o pauza zice...e super baietel!!!Eu sincer si la urmatorul copil nu as avea preferinta numai sanatos sa mi-i dea Dzeu.

floloredana
    Guest
    La 15 saptamani mi-a zis ca e fetita,iar la 19 ca e baiat.Inca e baiat acum la 36 saptamani.:))

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Teoretic, daca bebe e pozitionat bine, se vede la 14-16saptamani; practic, nu esti sigura, din punctul meu de vedere, pana nu il tii in brate :)

Floricica Nou Venita Geanina.Negrea159's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    57
    Noua la dublu test la 14 saptamani la ecografie, ne a spus ca este baietel ca i se vad boasele:d.Si asa a fost.Depinde foarte mult cum sta bebe

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari