Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Anamar1a88's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2014
    Postari in forum
    27

Scurgere maronie in 5 saptamani de sarcina cu mici cheaguri maronii

Ajuta ti ma va rog! Sunt insarcinata in 5 saptamani si ieri am avut o usoara scurgere maronie, am fost la urgenta la spital mi a facut eco si a vazut sarcina, saculetul prins de uter si a zis ca arat bine si este rotund sa nu mi fac probleme, mi a dat ceva ovule pt sustinere, nos pa si magne b 6 , azi am avut scurgeri maronii inchis cu mici cheaguri asa ca niste scame. Ce sa fie oare? Sa merg iar la urgenta? Ati patit asa ceva ?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Ai folosit ovulele?cum ti.au fost recomandate?oral sau vaginal?sunt multe cazuri in care apare aceasta problema si in care se rezolva cu tratament de sustinere, ovule, perfuzii sau repaos la pat,dupa caz.Cauza ar putea fi deficit de progesteron care se rezolva cu ovule.

Membru inregistrat la
    30.06.2014
    Postari in forum
    27
    Multumesc pt raspuns, mi au fost recomandate ovule de 2 ori pe zi de catee dr de la urgenta dupa ce mi a facut ecograf. Chiar ma ingrijorez , ieri cand am mers era secretii maronii dar azi sunt mult mai inchise la culoare si au avut asa ca si niste scame ( cheaguri f mici). Sunt f sepriata

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Anamaria, iti recomand sa iei tratamentul ca la carte, sa stai cat mai mult in pat si sa mai consulti un medic! Incearca sa iti tii sentimentele de teama si panica sub control, nu iti fac bine. Cu scurgerile astea nu exista reguli, in sensul ca pot sa nu insemne nimic sau pot duce la probleme. La mine nu au fost de bun augur dar la mine au aparut mai devreme ca la tine si nici nu a ajuns medicul sa imi confirme sarcina ca fiind prinsa in uter si in parametrii normali. Iti tin pumnii sa fie fara probleme!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna dimineata!Anamaria ia tratamentul si stai in pat.
    Este bine ca sarcina este fixata acolo unde trebuie si ca sacul este perfect rotund. Daca nu se vede nicio dezlipire, poate este vorba de sange rezidual care se elimina abia acum. Oricum, iti recomand sa iti monitorizezi cu atentie sarcina pana dispare sangele si se vede activitate cardiaca la eco. Din pacate in faza asta nimeni nu poate garanta nimic. Ce poti face pentru a te asigura de evolutia sarcinii este dozare Betahcg la 48 de ore. Macar doua. Aceste analize corelate cu eco ar cam trebui sa lamureasca situatia. Stiu ca azi vei merge la medicul tau.
    Mult succes!
    Modificata de luss; 22.09.2014 la 09:17:08.

Floricica Debutanta Morco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2012
    Postari in forum
    722
    Anamaria , cum mai esti ? Ai fost azi la medic , cum te simti ?

Membru inregistrat la
    30.06.2014
    Postari in forum
    27
    Buna, scuze ca nu am mai intrat, am fost tare ocupata. Am fost le medic, a zis sa continui cu tratamentu si sa revin peste 6 -7 zile când va bate si inimioara, deocamdata sunt bine iar scurgerile acelea maro nu mai exista. Va multumesc

Floricica Nou Venita ashley's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2014
    Postari in forum
    2
    buna ziua... va rog din suflet sa imi dati un sfat! am aproximativ 5 saptamani de sarcina si dupa contact sexual am inceput sa sangerez (fara sa ma patez pe chiloti,doar pe hartie am observat). sangerarea s-a oprit atunci,dar a ramas o scurgere maronie ft vascoasa care contine si mici cheaguri care tine si acum dupa 3 zile (repet,nu abudent...nu ma patez). sunt foarte speriata mai ales ca nu sunt in tara sa ma pot duce la ginecologul meu :(( sper sa ma puteti ajuta macar pana ajung la un medic! multumesc anticipat din suflet

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de ashley Vezi mesajul
    buna ziua... va rog din suflet sa imi dati un sfat! am aproximativ 5 saptamani de sarcina si dupa contact sexual am inceput sa sangerez (fara sa ma patez pe chiloti,doar pe hartie am observat). sangerarea s-a oprit atunci,dar a ramas o scurgere maronie ft vascoasa care contine si mici cheaguri care tine si acum dupa 3 zile (repet,nu abudent...nu ma patez). sunt foarte speriata mai ales ca nu sunt in tara sa ma pot duce la ginecologul meu :(( sper sa ma puteti ajuta macar pana ajung la un medic! multumesc anticipat din suflet
    Salut Ashley, nu ai posibilitatea sa mergi la alt medic acolo unde esti? sau macar la urgente? sa nu cumva sa fie ceva grav...

Floricica Nou Venita ashley's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2014
    Postari in forum
    2
    la urgente as putea sa ma duc dar m-am gandit sa mai astept pana luni pana dau de un cabinet medical deschis. deocamdata nu am dureri deloc numai stari de somnolenta continua dar daca o sa simt durere sau ceva mai concret o sa merg la urgenta...poate a mai trecut cineva prin asa ceva si o sa imi dea ceva sfat...

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de ashley Vezi mesajul
    la urgente as putea sa ma duc dar m-am gandit sa mai astept pana luni pana dau de un cabinet medical deschis. deocamdata nu am dureri deloc numai stari de somnolenta continua dar daca o sa simt durere sau ceva mai concret o sa merg la urgenta...poate a mai trecut cineva prin asa ceva si o sa imi dea ceva sfat...
    Nu stiu ce sa zic Ashley, cum consideri tu de cuviinta..Sper sa nu fie nimic rau si sa reusesti sa mergi la medic luni. Multa sanatate iti doresc!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari