Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dumbrava81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2011
    Postari in forum
    1

Sarcini pierdute

Buna ziua,

Sunt noua pe acest forum. Sper sa ma adaptez repede si sa aflu si eu mai multe lucruri despre o sarcina. Eu am pierdut 4 sarcini. Prima a fost un avort spontan, 2 au fost oprite din evolutie si ultima, acum 2 saptamani a trebuit sa ointrerup pentru ca avea o malformatie la cap. Bebe avea 12 sapt si 5 zile si la ecograf mi s-a spus ca nu are oasele plate de la creie. Nu va inchipuiti ce este in sufletul meu. Aveam multe sperante. Ne facusem planuri. Dupa a treia sarcina pierduta am ajuns la dr. Haiduc de la Filantropia care mi-a descoperit uterul subseptat. Tot el m-a trimis la Coltea la o dr. hematolog unde mi-a descoperit o mutatie mthfr in forma heterozigota, deci mi se coaguleaza sangele. Am facut tratament in sarcina cu utrogestan, no-spa, aspenter si elevit. Nu ajunsesem niciodata la 12 saptamani. Credeam ca de data asta o sa fie bine. DAR NU A VRUT DUMNEZEU SA AVEM COPILAS .
    A mai patit cineva asa ca mine? Spuneti-mi si mie cum ati trecut peste.
    Doamne! Voi avea vreodata si eu copil???????????????????????

Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Of, nu am trecut niciodata prin perderea unei sarcini, ceea ce ma bucura.
    Trebuie sa fii tare si sa ridici capul in sus, viata merge mai departe si asta e... alte sfaturi, nu stiu sa iti dau. Poate alte membre ce au trecut prin situatii similare te vor ajuta. Eu iti spun doar sa nu pleci capul in jos, chiar de este enorm de greu...
    Apropo, sa nu suferi in tacere... daca ai de suferit, plange, descarca-te cuiva drag tie si iti va fi mai usor. Multa sanatate!

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    salut! si eu am pierdut o sarcina
    iti recomand sa te duci la fundeni la hematologie la dna doctor uscatescu
    eu acolo am facut tratament

Floricica Cu Vechime avvva's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    7.768
    buna dumbrava,
    iti voi pune un link, este un topic al acestui forum, denumit Sarcina oprita in evolutie si vei descoperi multe fete care au trecut prin situatii similare. la fel, tot aici, sunt fete care fac tratament pt tromboofilie- coagularea sangelui. te asteptam. Sarcina oprita din evolutie (13)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari