Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana26's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2014
    Postari in forum
    1

Sarcina si chist ovarian

buna fetelor !!!
    in urma testului facut acum 4 zile reiese ca sunt insarcinata ,am facut programare la eco iar in urma investigatiei nu se vede prea clar sacul gestational ,in schimb a decopreit un chist pe ovarul stang de 30mm . deoarece nu era sigura pe ea ,dr. a decis sa ma interneze .azi dimineata am facut un endo si sa vazut sacul gestational (3-4 sapt) care este intra uterin deci e bine . urmez tratament cu Arefam ,scobutil si nospa (am ceva dureri pe partea stanga )
    Ce parere aveti de acel chist ? imi va influenta sarcina sau va disparea de la sine ?

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Numai medicul iti poate spune daca acel chist se va resorbi sau poate nici el nu poate stii exact.Nu stiu foarte sigur ce sa-ti raspund,dar,din ce am citit,sunt cazuri in care acest chist nu afecteaza sarcina,dar si cazuri in care o pun in pericol.Cauta pe net cazul Adrianei Bahmuteanu,din cate imi amintesc,se zice ca a pierdut o sarcina din cauza unei afectiuni de genul.Nu vreau sa te sperii,nu este caz general,dar cred ca tu vrei sa cunosti detalii din cazuri reale.Sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari