Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pheonix's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2014
    Postari in forum
    73
    Posibil ca aceste dureri sa fie date de intinderea ligamentelor .Creste burtica, se mareste uterul si da aceste dureri ascutite si de scurta durata , dar mai bine intreaba medicul ca sa poti sta linistita .

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Coraline, durerile pot fi inofensive sau nu. Discuta cu medicul orice temere. Poti lua No-spa cand ai dureri si incearca sa stai linistita cand ai dureri, sa te asezi sau sa stai intinsa. Cele mai periculoase sunt durerile care nu cedeaza la No-spa si la repaus. Cand te ridici de pe scaun sau din pat, nu te ridica brusc, evita miscarile bruste.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Andreea, imi pare rau! Nu deznadajdui, poti merge sa discuti cu un preot despre ce te apasa, si, poate, el te va ajuta.

Floricica Nou Venita andreea_1988's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2015
    Postari in forum
    7
    Da Georgiana,cred ca o sa fac pasul asta,cel putin..pentru sufletul meu..e greu sa iti doresti atat un copil si..sa nu reusesti in atata timp..Multumesc frumos pentru tot!

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de Coraline Vezi mesajul
    Fetelor, revin cu o alta intrebare..e normal ca atunci cand stranut sa ma doara rau burta cateva secunde? E ca si cum as avea un carcel ceva..sau cand ma ridic brusc sau ma intorc noaptea in pat mai simt dureri de burta sau spate, dar nu la fel de puternice ca atunci cand stranut, iar uneori noaptea, fara nici un motiv, ma dor tare si burta si spatele in acelasi timp, tot asa, cam cateva secunde, doar ca mult mai tare.
    Sa stii ca eu am patit asta, exact la fel da medicul mi-a zis ca e de la schimbarile ce se produc in corp...cum a zis si Phoenix intinderea ligamentelor cresterea uterului etc..
    Tu oricum vei merge la control sa auzi ♡ nu? Cand ai planificat? Eu sper sa fie doar durerile de la schimbari si nu altceva :-*

Floricica Nou Venita Coraline's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2015
    Postari in forum
    16
    Teodoraioana, astept cu nerabdare urmatoarea ecografie sa aud din nou inimioara, cred ca peste o saptamana, doua voi reusi sa merg..sper sa fie totul in regula..pana nu trec de primele luni nu prea pot sta linistita, ma gandesc mereu ca se poate intampla orice, mai ales in trimestrul 1

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Coraline Vezi mesajul
    Teodoraioana, astept cu nerabdare urmatoarea ecografie sa aud din nou inimioara, cred ca peste o saptamana, doua voi reusi sa merg..sper sa fie totul in regula..pana nu trec de primele luni nu prea pot sta linistita, ma gandesc mereu ca se poate intampla orice, mai ales in trimestrul 1
    Sa dea Dumnezeu sa ne aduci vesti bune saptamana viitoare!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari