Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tundelazar's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    42

Rh negativ si dozarea anticorpilor anti D

Topicul este raspuns la articolul Rh negativ si dozarea anticorpilor anti D

am RH-ul negativ iar sotul pozitiv.am pierdut doua sarcini oprite in evolutie la aproape trei luni.Mi-am facut analizele,au iesit bune si la mine si la sotul,as vrea sa va intreb cat trbuie sa astept ca sa raman din nou gravida?

Floricica Nou Venita arhmariana's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2009
    Postari in forum
    1
    Buna ziua, ma numesc Mariana Vasilache si as avea o mica intrebarica. Daca eu am Rh pozitiv (A) iar partenerul meu Rh negativ(B), care ar fi pericolul sau problemele privitoare la o eventuala sarcina. Si daca sunt cum ar putea fi preintimpinate! Merci anticipat!

Floricica Nou Venita geta2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2009
    Postari in forum
    6
    buna ziua,ma numesc geta si am o nelamurire,sunt insarcinata in luna a 7-a si trebuie sa fac o dozare de anticorpi,cum ar trebui sa fie rezultatul,pozitiv sau absenti si ce se intampla daca sunt pozitivi?Va multumesc

Floricica Nou Venita flori001's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.06.2009
    Postari in forum
    2
    raspunsurile la problemele voastre mar fii interesat si pe mine..... pe saitu asta da cineva vreun raqspuns la ceva?intreb fiindca sant nou inscrisa pe acest site

Floricica Nou Venita onealinne's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2009
    Postari in forum
    1
    Buna seara, numele meu este Plesa Alina, am 28 de ani si am intrat in a II a luna de sarcina.Sunt un pic ingrijorata de evolutia fara probleme a sarcinii avand in vedere ca eu am grupa de sange 01 negativ iar sotul 01 pozitiv si ca in trecut am facut o intrerupere de sarcina dupa care nu m-i s-a administrat imunoglobulina rh. La dozarea facuta acum 6 zile anticorpii rh mi-au iest absenti. Ce anume imi recomandati sa fac pentru a avea o sarcina fara probleme?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    eu iti recomand sa te bucuri de fiecare moment cat vei purta acest bebelas inburtica ...daca pana acum nu au fost probleme iar anticorpii au iesit absenti e un semn bun si sunt sanse infime ca ei sa se formeze de acum incolo si sa dauneze sarcinii....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari