Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita CristinaChircea's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    9

Rezultat Dublu test

buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru va rog.am facut un dublu test si nu stiu cum se interpreteaza.testul e facut in 13 sapt si 2 zile si mi-a iesit BHCG 5.85,PAAP-A 7.03,alte detalii care le pot oferi sunt translucenta nucala 1.2mm,piramida nazala 5mm ,CRL 69mm altceva nu stiu ce sa mai zic.ajutati-ma va rog cu ceva, un sfat.nu mai am rabdare.ne dorim copilul enorm si vrem sa stim absolut totul.mai ales ca este bine.

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Mami nu te mai stresa din nimic.Ai un pic de credinta si totul va fi bine.

Sarcina usoara cu final fericit!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Pare sa fie totul bine.Dar doctorul cate ti-a facut ecograful nu ti-a zis nimic?

Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    9
    nu mi-a zis nimica pentru ca testul a fost facut la o clinica particulara,iar eco la stat la doctorul care se ocupa de mine.mi-a zis ca de abia dupa ce mai imi face inca o serie de analize si ies si alea mi le citeste pe toate...

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    rezultatul nu ti-l poate da nimeni de aici pentru ca ecografia se coreleaza cu analizele. doar un doctor poate sa ti le interpreteze in functie si de varsta, inaltimea si mai multe detalii despre tine. rezultatul este unul statistic, nimic précis. spre exemplu mie mi-a iesit un rezultat prost adica risc mare de sindrom down si la dublu si la triplu test , am facut amniocenteza si a reiesit ca bebele e bine sanatos cum s-a dovedit si dupa nastere. asa ca nu ai de ce sa te stresezi, daca medicul care ti-a facut ecografia a zis ca e bine, atunci e bine........sarcina usoara si fara griji inutile!!!

Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    9
    multumesc mult fetelor!Nu stiu ce m-as face fara voi si site-ul asta!este bun ptr toate mamicile si chiar si ptr tatici

Floricica Nou Venita mihaelaminavoicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2014
    Postari in forum
    5
    trebuie sa scrii riscurile(biochimic, combinat, de varsta) care au iesit. ...adica risc down: 1:xxxx...cifrele de acolo

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari