Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193

Morfofetala

Buna seara !

Va rog mult sa imi recomandati un doctor din Brasov care face morfofetala,de asemenea unde isi desfasoara activitatea si cam la ce pret sa ma astept.

Va multumesc anticipat!
    Modificata de ava; 30.03.2013 la 13:23:50.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Eu am fost acum 2 ani la dr. Gliga, care are clinica Ecogli...atasez link-ul mai jos...chiar nu mai stiu pretul, dar ma gandesc ca e in jur de 400 de lei
    ECOGLI - CENTRUL DE MEDICINA MATERNO-FETALA

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Vino in Focsani, ca la noi este o doctorita extrem de buna care face eco morfo 3d/4d excelent, raport calitate-pret. Cel mult 150 RON (4d). Doctorita Costin Ioana. Cand am facut eu eco 4d, era promotie, mi-a luat doar 80 RON. Dar morfo de 22 de saptamani a durat in jur de 30 de minute, a analizat tot, cm cu cm, mm cu mm, doppler, cordon, placenta, lichid, dezvoltare organe si membre, incadrare in varsta fetala, tot, cu explicatii, foto, raport pentru dosar sarcina, lipseste doar inregistrarea video (iti arata 4d, vezi miscarile real-time ale bebe, dar nu face cd/dvd). Daca vrei si inregistrare video, iti trebuie alt doctor, alt cabinet, care sa ofere si asa ceva, dar am inteles ca numai dvd-ul te costa in jur de 100 RON. Asa ca..

Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Va multumesc pentru interesul acordat . Am notat ambele raspunsuri si luni voi suna sa vad despre ce este vorba.

Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Vino in Focsani, ca la noi este o doctorita extrem de buna care face eco morfo 3d/4d excelent, raport calitate-pret. Cel mult 150 RON (4d). Doctorita Costin Ioana. Cand am facut eu eco 4d, era promotie, mi-a luat doar 80 RON. Dar morfo de 22 de saptamani a durat in jur de 30 de minute, a analizat tot, cm cu cm, mm cu mm, doppler, cordon, placenta, lichid, dezvoltare organe si membre, incadrare in varsta fetala, tot, cu explicatii, foto, raport pentru dosar sarcina, lipseste doar inregistrarea video (iti arata 4d, vezi miscarile real-time ale bebe, dar nu face cd/dvd). Daca vrei si inregistrare video, iti trebuie alt doctor, alt cabinet, care sa ofere si asa ceva, dar am inteles ca numai dvd-ul te costa in jur de 100 RON. Asa ca..
    Transportul pana-n focsani si alte cheltuieli adiacente, gen masa in oras, etc le iei in calcul? Ajunge tot acolo cu banii. Ca idee, in pretul de 400 de lei, desi am inteles de la cineva ca ar fi doar 350 de lei, intra si DVD(binenteles si foto, grafice, dosar, etc)...faci precizarea ca "ANALIZEAZA TOT"....pai nu-i normal ca oriunde mergi sa se faca asta?...ecografia de morfologie fetala reprezinta o examinare ecografica detaliata a anatomiei fatului. Durata consultatiei nu mi se pare atat de relevanta, dar tin minte ca a fost in jur de o ora.
    Uitasem sa fac o precizare. La aceasta clinica nu e doar doctorul Gliga, sunt si Iacovache, Atanasiu...
    La Medlife e ok dr Martinescu, 350 era anul trecut o ecografie morfofetala.
    Modificata de alynutza79; 30.03.2013 la 13:35:31.

Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Am sunat la Medlife si costa 350 la doamna dr. Tudorache Ioana si la clinica Ecogli tot 350 costa la dr. Gliga Flaviu.
    Bun ... intrebare la care doctor sa merg dintre cei doi ?

Va multumesc anticipat !

Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de ava Vezi mesajul
    Am sunat la Medlife si costa 350 la doamna dr. Tudorache Ioana si la clinica Ecogli tot 350 costa la dr. Gliga Flaviu.
    Bun ... intrebare la care doctor sa merg dintre cei doi ?

Va multumesc anticipat !
    Gliga e un medic foarte bun, clar as opta pentru el.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari