Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AndreeaDumy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2014
    Postari in forum
    2

Infectia urinara in sarcina

Va pup fetelor, mamici si burtici! Am o problemuta si sper ca ma puteti ajuta cu sfaturi sau cu experientele voastre. Sunt insarcinata in 7 saptamani si 5 zile si la urocultura mi-a iesit o infectie cu E.coli >100.000 ufc/mL. Mi s-a dat sa iau Uractiv Mami si Vic. C...deocamdata atat pana mai crestem putin. Sunt putin speriata fiind si prima sarcina cu un bebe care a venit dorit fiind de mult si nu as vrea sa pateasca ceva. Va si multumesc!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna Andreea,si eu am avut infectie urinara,dar cand sarcina era mai mare,cam pe la 7 luni,doctora la care ma duceam mi-a dat algocalmin .Este cam tare,dar mi se pare ca luam jumatate pastila ,am terminat repede cu infectia.Stai linistita si mergi la control in continuare,totul o sa fie bine,infectia urinara se trateaza,iar bebe o sa se nasca sanatos.
    Sarcina usoara in continuare si multa sanatate!

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Este ingrijorator doar daca nu se trateaza aceste infectii, dar cat timp exista tratament si acesta da roade, nu-ti fa griji.Sanatate multa!

Floricica Nou Venita AndreeaDumy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2014
    Postari in forum
    2
    Va multumesc mult! Iau Uractiv Mami si vad ca ma simt mai bine. M-am speriat fiind si bebe mic dar totul are o rezolvare. Va pup si va urez sanatate si numai bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari