Ultimele discutii din forum
    kbianca
    Guest

Este posibil sa greseasca ecograful?

pan la 7 luni mi-au zis ca este fetita.iar acum la 32 de saptamani surpriza avem "coite" :)) ..este posibil sa fie greseala...o mai patit cineva asa..la ecograf sa fie baietel si sa se vada "bilutele" dar sa iasa fetita? va rog sa-mi lasati raspuns....

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    mie pana la 6 luni mi a zis ca va fi baietel,iar la 8 luni fetita,si este fetita

Floricica Avansata sosoalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    eu cand am nascut am fost in salon cu o fata cara toata sarcina i s-a zis ca o sa aiba fetita si SURPRIZA a nascut baiat asa ca orice e posibil :)

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Ecograful nu greseste. Greseste ecografistul. Si e foarte posibil.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    daca ecograful nu e performant, adica daca nu face si ecografie 3D e foarte posibil, bineinteles si ecografistul conteaza mult. mie de la 3 luni jumate mi-au zis ca e fetita, si fetita a iesit. sa fiti sanatosi amandoi!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Simonacio, cand faci un film sau o poza, aparatul nu are cum sa greseasca, reda ceea ce este. Greseste cel care spune ce vede acolo.

Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Simonacio, cand faci un film sau o poza, aparatul nu are cum sa greseasca, reda ceea ce este. Greseste cel care spune ce vede acolo.
    normal ca ecografistul greseste

kbianca
    Guest
    multumesc din suflet pentru raaspunsuri :) oricce ar fi sanatossa fie :*

Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    Citat Postat de kbianca Vezi mesajul
    multumesc din suflet pentru raaspunsuri :) oricce ar fi sanatossa fie :*
    cand o sa nasti o sa sti sigur :)) sper ca o sa ne anunti si pe noi

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu pana la 7 luni nu am aflat ce este,pt ca nu era sigur ecografistul.si la 7 luni am aflat ca am fetita si la 8 luni am nascut fetita.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de kbianca Vezi mesajul
    pan la 7 luni mi-au zis ca este fetita.iar acum la 32 de saptamani surpriza avem "coite" :)) ..este posibil sa fie greseala...o mai patit cineva asa..la ecograf sa fie baietel si sa se vada "bilutele" dar sa iasa fetita? va rog sa-mi lasati raspuns....
    Eheee asa am patit si noi,medicul ginecoloc ne a zis ca avem baiat..ba chiar i a aratat la sot si putza baietelului si cand am fost la 3D,la alta doctora mi a zis ca am fata.Apoi cand am mers iar la ginecolog iar ca am baiat si asa a tinut o pana sfarsit.La nastere pe pat acolo cand au inceput durerile alea mari si probabil se vedea capul,mi a zis moasa ca e brunet si surpriza mare am facut o FATA.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari