Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597

Ecografie pt triplu test

Pt triplu test e nevoie de o ecografie speciala sau se poate atasa la analiza de sange o ecografie normala?(facuta cu o zi inainte de recoltarea probei). Medicul nu mi-a zis nimic despre tipul de ecografie, mi-a spus doar sa merg sa fac eco cu o zi inainte de recoltare pt triplu test. Poate cele care au facut acest test ma pot lumina:)
    Multumesc!

Floricica Nou Venita printzesa23's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    227
    qwer, eu cand am facut triplu testul a trebuit sa fac copie dupa poza de la ultimul ecograf

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Pentru triplu test si dublu test NU trebuie ecografia (poza) ci datele de la ecografie nu mai veche de 3 zile care sa contina toate datele :dim copil,dim craniu,etc...altfel nu au ce compara,este bine daca atasezi si dublu test...daca esti din bucuresti triplu test il poti face gratuit la IOMC cu formular tip completat de doctor

Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    227
    cryssa mie mi s-a cerut copie...acuma eu nu stiu daca peste tot se cere....

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Multumesc pt raspunsuri, voi merge la recoltat cu ecografia intreaga (date + poze), ei stiu mai bine ce aleg si ce nu:) Din pacate nu sunt din Bucuresti, asa ca va trebui sa platesc testul.

Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    227
    nici eu:)) am dat 120 lei la Medlife pt test

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari