Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita siminela's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2012
    Postari in forum
    1

Ecografia in sarcina

buna sunt insarcinata in 9 saptamani si as dori sa imi fac o ecografie sar vdea fatul sau este prea micut pentru a vedea ceva! va multumesc

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    :) normal ca se vede. ceea ce nu poti inca vedea este sexul copilului, daca asta te intereseaza... :) sarcina usoara si asteptam vesti bune!

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    inimioara lui se poate vedea cum pulseaza de la 3-4 saptamani. chiar iti recomand sa faci ecografie, asta o sa te faca sa constientizezi si mai mult sarcina. mult succes!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Siminela, da. Se poate vedea fatul. Sarcina se confirma prin saptamana a 5-a iar activitatea cardiaca a embrionului se depisteaza prin saptamana a 7-a (adica 6 saptamani +).
    Parerea mea este ca pana acum ar fi trebuit sa fi facut cel putin un control (ecografie).

Sa ai o sarcina usoara si la termen, si un bebelus sanatos tun!

Floricica Nou Venita Amaria28's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2012
    Postari in forum
    2
    Buna viitoare mamici! Dupa cele 2 liniute la test am decis sa merg la doctor. La consultatie mi-a zis ca e sarcina incipienta si mi-a zis sa fac eco transvaginala, dar la eco mi-a spus ca nu se vede nimik si ca asta nu inseamna ca nu e sarcina. Am revenit la doctora mea si mi-a zis ca endometru e mai gros , ca acolo s-ar fi lipit bebelu si mi-a zis sa fac BetaHCg, in urma analizei mi-a iesit ca as fi in 6 saptamani, e posibil ca ecografista sa fi gresit (parea ? Luni merg din nou la eco, sa vedem ce-mi spune . Ce parere aveti cu ecografia? O zi buna va doresc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari