Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita madaz26's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2013
    Postari in forum
    1

Doctor rezident Filantropia

Buna ziua mamici, am 24 de saptamani si sunt supravegheata de dr rezident Pasare Cristina. Deoarece sunt la prima sarcina nu prea stiu ce si cum se face, mi a dat la inceput sa fac tot setul de analize, am facut si bi testul si ecografia de la 12 sapt si 22 de sapt, nu mi le a facut dr, exista persoanal specializat pt ecografii, insa in afara de asta nu am mai facut altcceva, am vazut ca multe mamici se duc in fiecare luna, eu i am aratat doar rezultatele de la analize si de la ecografii dar nu m a mai consultat. Stiti ceva despre dr ? va multumesc

Floricica Nou Venita andreyutza_luca's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2013
    Postari in forum
    93
    Buna floricica noua :)

Trebuie sa ai un medic,care sa te supravegheze toata sarcina....nu doar sa te puna sa-ti faci "n" analize si gata. La inceput trebuie sa te duci lunar la consultatie apoi te cheama din 2 in 2 sapt cu cat sarcina e mai avansata. Iar un medic ginecolog trebuie sa aibe asa zisa "specializare" in ecografii. Si-ti recomand sa iti "iei" un medic care sa aibe cat de cat experienta nu o rezidenta care sa "faca" practica pe tine, asa e cel mai bine. Numai bine si sarcina usoara iti doresc!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari