Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dianaolea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    7

Calcul varsta sarcinii

va rog frunmos sa imi raspundeti si mie la o intrebare sunt insarcinata am fost la ecograf ar medicul ginecooog imi spune una eu stiu alta ..ultimul cm a fost pe data de 20 iulie avand contact sexual pe data de 30 cm fiind de 24 de zile acum as fi in saptmana a 11 eu cand am fost saptamana trecuta la ecografie mia spus ca sunt deja in saptamna a 13 a 14 adica as avea 3 luni si o saptamana acum 3 luni si doua spatmaani dupa ecografie a spus ca asa se vede ,,problema este c avream sa fac intrerupere de sarcina stind ca nu am implinit nici 10 saptmani spunandumi ca nu poate face ca deja 3 luni si ceva dar dupa socoteala mea din data de 20 iulie cand am avut ultimul cm vine doua luni si 2 saptamani nicidecum 3 luni si ..va rog din suflet sa imi rasoundeti si mie luand in considerare ca am mai avut un contact sexual in data de 15 iunie dar pe 27 iunie am avut menstruatie si una pe 20 iulie este [posibil ca sa fi ramas atunci insarcinata ?pe data de 15 iunie si sa fi avut 2 menstruati peste sarcina ?sa fiu in 3 luni si ceva astept un raspuns din partea dvs sa ma lamuriti si pe mine vas rugaa multuemsc mult
    Modificata de dianaolea; 14.10.2012 la 00:54:44.

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    tu calculezi in luni calendaristice, dar nu e corect asa...4 saptamani inseamna o luna...deci e clar ca ai depasit 3 luni...pastreaza copilul, indiferent de situatie, cu siguranta nu vei regreta....

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    sarcina se calculeaza corect in saptamani, cum deja ti s-a raspuns si cum ti-a spus si medicul, nu in luni calendaristice cum faci tu. si nu cred ca aici vei gasi sprijin sau sfaturi pentru ceea ce vrei sa faci, chiar daca ai avea 2 luni si jumatate, chiar daca ai 3 si o saptamana, o viata e o viata. cred ca ar trebui sa-ti reconsideri decizia.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eh, Snowdance, nu o mai tii tu minte pe RafaelaOlga, cea cu prietenul si cu prietenul prietenului, si cu mersul la munte....?

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Eh, Snowdance, nu o mai tii tu minte pe RafaelaOlga, cea cu prietenul si cu prietenul prietenului, si cu mersul la munte....?
    adevarul e ca nu... ce am pierdut??? o fi fost in perioada aia in care eu vreo 3 luni am fost cam absenta pe forum... :))

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    liliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!! am citit!!!! mama, de aia a aparut postarea prima data cu numele alalalt si dupa aia cu asta.... ca am crezut ca-s eu dusa si am vedenii si nu stiam unde vazusem rafaelaolga....si tot aia e sarcina??? dumnezeule mare! pai copilasul ala deja trebuie sa miste si ea vrea sa faca avort!? o fi aflat prietenul prietenului lu´prietenu prietenului?!

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Dianaolea, RafaelaOlga sau cum te-o mai chema, uite ce scriai in celalalt topic:
    nu avortez era doar o presupunere dea mea ca a fost si ala cu noi ,,nu mam referit ca prietenul asta al meu nu poate sa faca copii si mama referta ca mam ai kulcat cu el la ovulatie dar nam ramas pai si ces alea teste de paternitate cand se face dupa ce se naste copilul ca sa dovedesca tatalui nu?
    De ce vrei acum sa omori o fiinta nevinovata? Cu ce a gresit copilul ala? Du-te in baie, uita-te in oglinda si da-i aleia pe care o vezi palme cat poti tu de tare pana ii vine mintea la cap si ajunge cu picioarele pe pamant!
    Modificata de snowdance22; 14.10.2012 la 19:02:17.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Ar fi cazul sa vina mintea la cap cuiva care se bazeaza pe "nu poate sa faca copii prietenul ca am avut relatii cu el chiar si cand eram la ovulatie si nu am ramas" sau care se gandeste ca poate "prietenul prietenului a profitat de mine si nu am simtit nimic".

Floricica Nou Venita Timeea0710's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2012
    Postari in forum
    1

Exclamatie

A calculat bine doctorul,deoarece si eu am avut cm in 19 iulie si acuma am 13 sapt

Floricica Nou Venita Andreea.Z's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.12.2012
    Postari in forum
    2
    Eu zic sa te lasi de facut sex diana ..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari